Stonowana, czy kolorowa – jaką bielizną wybierać na co dzień?

jaką bielizną wybierać na co dzień
Danijela Prijovic z Unsplash

Bielizna damska musi być wygodna. To fakt, z którym trudno się nie zgodzić. Jednak wbrew pozorom przy jej wyborze należy zwracać uwagę również na inne aspekty. Otóż materiał powinien być najwyższej jakości i pozwalać skórze oddychać. Kluczowe jest również dopasowanie koloru bielizny damskiej do ubrań. Zatem, jaką bieliznę wybrać na co dzień?

Bielizna damska – modowe faux pas

Swego czasu na ulicach polskich miast można było zobaczyć kobiety, które ostentacyjnie demonstrowały swoją bieliznę. Otóż do niskich spodni typu biodrówki zakładały stringi z wysokim stanem, a taki efekt raczej straszył niż zachwycał. Na szczęście taka moda przeszła już do lamusa, jednak nadal paniom zdarzają się wpadki i to nie małe. Zasadniczo nie ma nic gorszego w modzie niż założenie majtek w intensywnym kolorze do białych spodni. Dlatego warto nie popełniać takich błędów i zawsze stawiać na umiar.

Kiedy najlepiej wybrać stonowaną bieliznę damską?

Umiar jest zawsze w modzie. Ta sama zasada obowiązuje podczas wyboru bielizny. Na co dzień zdecydowanie lepiej wybrać jasną bieliznę damską. Może być w kolorze białym, écru, kości słoniowej, kremowym bądź nude. Wybierając komplety bielizny damskiej, warto wybierać te w jasnym odcieniu, które są najbardziej zachowawcze, a jednocześnie bardzo eleganckie.

Białe spodnie – biała bielizna damska

Na co dzień doskonale prezentują się białe spodnie. Jednak dobór bielizny do nich nie jest łatwy. Zwłaszcza, jeśli materiał jest przejrzysty trzeba wyeliminować przy wyborze majtki z deseniem lub koronkowe, które będą przebijać przez materiał, a w końcu bielizna powinna pozostawać w sferze intymnej i nie „wychodzić” na widok publiczny. Dlatego warto wybierać figi bezszwowe wykonane z gładkiego materiału, dzięki czemu bielizna nie będzie widoczna.

Tworząc biały total look i dopasowując do białych spodni, białą koszulę, koniecznie trzeba wybrać również stanik o gładkiej, nie rzucającej się w oczy fakturze, zwłaszcza, jeśli materiał koszuli jest odrobinę przejrzysty. Tutaj trzeba dodatkowo postawić na model z pełnymi miskami, jeśli chce się osiągnąć elegancki efekt. Można również zdecydować się na komplety bielizny damskiej. Wtedy rezultat będzie jeszcze lepszy.

Praktyka i estetyka

Ulubionymi spodniami kobiet na co dzień są niewątpliwie jeansy, jednak mają one jedną bardzo dużą wadę, otóż farbują. Dlatego mogą niszczyć bieliznę. Wystarczy tutaj założyć jasne majtki i niestety po całym dniu noszenia jeansów stają się one granatowe.

Dlatego do farbujących spodni zdecydowanie lepiej sprawdzi się bielizna damska w kolorze czarnym lub granatowym. Przede wszystkim zdecydowanie łatwiej utrzymać ją w czystości i nie trzeba bać się, że zafarbuje, bo nawet gdyby tak się stało to i tak tego nie widać.

Warto poruszyć jeszcze jeden istotny aspekt, który do najprzyjemniejszych nie należy, niemniej dotyczy każdego. Szczególnie latem jesteśmy narażeni na nadmierną potliwość, a nosząc białą bieliznę damską zmagamy się jeszcze z jednym problemem. Otóż pod wpływem potu staje się ona żółta, co niestety prezentuje się bardzo nieestetycznie.

Zatem w takiej sytuacji lepiej zdecydować się na komplety bielizny damskiej w bardziej intensywnych kolorach, na których plamy z potu będą niewidoczne lub przynajmniej mniej widoczne. Dzięki temu możemy uniknąć krępujących sytuacji. Również noszenie codziennych ubrań i białej bielizny nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem, gdyż również pod wpływem prania zaczyna ona żółknąć, co już w ogóle nie dodaje klasy, a wręcz staje się synonimem obciachu.

Bielizna damska – komplety

Bądźmy szczerzy codzienne zbieranie się do pracy czy na zakupy nie zawsze jest bardzo łatwe, szczególnie gdy nie mamy się w co ubrać. Te słynne słowa są już codziennie powtarzaną mantrą wielu kobiet. Wszak tego problemu nie można rozwiązać, jednak przynajmniej w doborze bielizny nie trzeba zmagać się z wątpliwościami, jaką wybrać.

Zatem, jaka jest najlepsza bielizna damska? Komplety – nasuwa się odpowiedź. Otóż warto zdecydować się na zakup kompletów bielizny. Dzięki temu oszczędzi się kilka minut, na zastanawianiu się, jakie majtki pasują do określonego modelu stanika.

Zatem nie można jednoznacznie stwierdzić, jaką bieliznę damską wybrać na co dzień, gdyż wszystko zależy od rodzaju materiału ubrań, ich koloru i faktury. Jedno czego można być absolutnie pewnym, to fakt, że trzeba posiadać bieliznę damską w różnych kolorach i fasonach. Dzięki temu unikniemy też wpadek, a przy okazji będziemy czuć się pewne siebie.

Tekst partnera

PODZIEL SIĘ: