Jak wykonać makijaż pod maseczkę ochronną?

Jak wykonać makijaż pod maseczkę ochronną

Od 16 kwietnia w Polsce obowiązuje noszenie maseczek ochronnych w miejscach publicznych. Wyjątek stanowią lasy, gdzie za wyjątkiem parkingu, można przebywać bez maseczki. Podpowiadamy, jak wykonać makijaż pod maseczkę ochronną.

Makijaż pod maseczkę ochronną

Kto z nas przypuszczał, że nagle nasze życie zmieni się o 180 stopni. Zamknięte zostaną sklepy z ubraniami i butami w galeriach handlowych, tygodniami nie będzie można jadać w restauracjach ani spotykać się z przyjaciółmi. Wiele osób nie chodzi do pracy. Teraz do tego doszła konieczność zasłaniania ust oraz nosa w miejscach publicznych, która pociąga za sobą konieczność wprowadzenia zmian w makijażu.

Makijaż mineralny

Makijaż twarzy najlepiej wykonać podkładem mineralnym. Dobrze roztarty za pomocą pędzla kabuki, stopi się z cerą i nie będzie odciskał się na maseczce. Nie stworzy też nieestetycznych zacieków, ponieważ jego formuła jest sucha. Skład podkładu mineralnego stanowi jego kolejny atut.  Nie znajdziemy w nim substancji, które mogłyby stanowić pożywkę dla bakterii i grzybów, przez co nawet w wilgotnym i ciepłym środowisku istnieje mniejsze ryzyko powstania pryszczy. Tradycyjny róż z tych samych powodów warto zastąpić różem mineralnym.

Zrezygnuj z makijażu ust

W związku z tym, iż zakrywamy usta, nie warto ich niczym malować. Szminka czy błyszczyk pod wpływem maseczki rozejdą się poza kontur warg. Będziesz nie tylko brudna na brodzie i pod nosem, ale też możesz w tych miejscach dorobić się pryszczy oraz zaskórników. Szminki oraz błyszczyki zawierają bowiem substancje komedogenne.

Postaw na mocniejszy makijaż oczu

Makijaż pod maseczkę ochronną powinien koncentrować się w głównej mierze na oczach. Kup sobie dobrą bazę pod cienie lub użyj zwykłego korektora. Na mokry nałóż cienie w swoich ulubionych kolorach. Podkreśl oko za pomocą eyelinera i starannie wytuszuj rzęsy. Możesz też optycznie powiększyć oko, zaznaczając linię wodną białą lub cielistą kredką.

Warto też zadbać o odpowiednią oprawę oczu. W tym celu pamiętaj o podkreśleniu brwi za pomocą zastygającej kredki do brwi, cienia lub pomady.

Zabierz ze sobą pomadkę oraz lusterko

Jeśli wybierasz się w miejsce, gdzie będziesz mogła zdjąć maseczkę ochronną, możesz zabrać ze sobą pomadkę, lusterko oraz chusteczki higieniczne. Na miejscu pomalujesz usta, a przed powrotem do domu zetrzesz makijaż za pomocą chusteczki.

 

PODZIEL SIĘ: