Nie czekaj do postanowień noworocznych. Zawalcz o swoją sylwetkę już teraz

Zawalcz o swoją sylwetkę już teraz
Huha Inc. z Unsplash

Każdego roku w okolicach Bożego Narodzenia zdajemy sobie sprawę z tego, że znowu w tym roku nie udało nam się schudnąć. Zaczynamy wtedy planować wielkie zmiany, które oczywiście rozpoczną się po Nowym Roku – a do tego czasu możemy więc dowolnie sobie folgować. Jest to okres świąteczny i spędzamy go głównie na jedzeniu, więc bardzo łatwo wtedy przybrać na wadzę dobrych kilka kilogramów.

Dlaczego tak robimy? Nie lubimy podejmować nagłych decyzji, a obietnica poprawy w przyszłości pozwala nam rozgrzeszyć swoje dzisiejsze postępowanie i sprawić, że czujemy się mniej winni. Nie ma to jednak żadnego sensu, ponieważ jakiekolwiek trwałe zmiany muszą być wprowadzane natychmiastowo i powinny pozostać z nami do końca życia – a nie tylko do momentu, w którym faktycznie pozbędziemy się nadwagi. Wiele osób uważa, że samo odchudzanie stanowi wyzwanie, a to nie do końca prawda. Prawdziwym wyzwaniem okazuje się późniejsze utrzymanie osiągniętych wyników, a im gorszą stosowaliśmy dietę – tym będzie to trudniejsze.

Samodzielne gotowanie albo fit catering

Jeżeli przez wiele lat nie udaje nam się skutecznie zmienić swoich nawyków to być może przez cały ten czas zwyczajnie nie byliśmy na to gotowi. Moment, w którym faktycznie wprowadzamy do swojego życia zdrowe odżywianie świadczy zwykle o tym, że w końcu zdaliśmy sobie sprawę z tego, że jest to naprawdę ważne i dbamy w ten sposób także o swoją przyszłość. Dla niektórych osób takich momentem jest rozpoczęcie dorosłego życia, gdy nie jemy już tego samego, co nasi rodzice i sami robimy zakupy spożywcze.

Inni nie są do końca zainteresowani ideą przygotowywania zdrowego jedzenia, więc wykorzystują w tym celu dietę pudełkową proponowaną między innymi na portalu https://catering5stars.pl/. Jest to tak samo dobry pomysł, ponieważ rezultat jest jeden – w końcu odżywiamy się odpowiednio i nie zaśmiecamy już swojego organizmu byle czym. Jeżeli możemy sobie na to pozwolić pod względem finansowym to jest to jak najbardziej w porządku.

Zdrowe odżywianie to decyzja na całe życie

Jeżeli podejmujemy konkretne decyzje w swoim życiu i widzimy, że dzięki nim czujemy się lepiej i lepiej wyglądamy – bądźmy konsekwentni. Każda taka zmiana, która będzie później wypierana przez stare nawyki to po prostu marnowanie czasu, którego nikt z nas nie ma wcale aż tak wiele. Wiecznie czekając na dobrym moment – urodziny, Nowy Rok, wakacje – przez cały czas nie będziemy zadowoleni z tego, co mamy obecnie.

Warto walczyć o taki wygląd, jaki nam się marzy. Praca nad tym nie jest wcale aż tak trudna, a wraz z upływającym czasem może się okazać, że zarówno gotowanie, jak i ćwiczenia fizyczne okażą się także świetną zabawą.

PODZIEL SIĘ: