Jak pielęgnować stopy

Jak pielęgnować stopy
Rune Enstad z Unsplash

Stopy często są bagatelizowaną częścią ciała – przez dłuższy czas w ciągu roku skrywają się w zabudowanym obuwiu. Skóra na stopach często jest przesuszona, czego rezultatem są mikrouszkodzenia, popękane pięty, a także rogowacenie. W wyniku chodzenia, które eksploatuje podeszwę stóp praktycznie cały czas, powstają nieestetyczne odciski i nagniotki, które nie tylko psują wygląd, ale przede wszystkim są niekomfortowe. Wraz z nadejściem cieplejszych dni wybieramy lekkie i przewiewne sandałki. Warto zatem zadbać o to, by stopy mogły wówczas wyglądać pięknie, poprzez odpowiednią pielęgnację – https://www.neutrogena.com.pl/bad-piekna/pielegnacja-stop/

Właściwa pielęgnacja stóp to czynność, która zajmuje zaledwie kilka minut dziennie, na przykład przy okazji wieczornej toalety, a jej rezultaty dla wyglądu i komfortu są nieocenione!

Jak zatem pielęgnować stopy?

Przede wszystkim poprzez noszenie co dzień świeżych skarpetek oraz przewiewnego obuwia wykonanego z naturalnych materiałów, by stopy się nie odparzyły. W przypadku nadmiernej potliwości dobrze jest stosować talk lub kremy ograniczające przykry zapach.

Warto organizować sobie domowe spa dla stóp. Warstwę zgrubiałego naskórka można usunąć mechanicznie – pumeksem lub z użyciem peelingu bądź przy pomocy specjalnych skarpetek złuszczających. Dostępne są także tarki i frezarki do pięt, które są bezpieczniejsze od zwykłego pumeksu, a ich używanie nie grozi skaleczeniami. W przygotowane stopy należy wmasować krem nawilżający, który odżywi skórę, a jeżeli pedicure wykonywany jest przed snem, można nałożyć maseczkę witaminową i zabezpieczyć bawełnianymi skarpetkami – rano stopy będą świetnie nawilżone.

Tekst partnera

PODZIEL SIĘ: