Jakie produkty do przedłużania rzęs są potrzebne do wykonania zabiegu?

produkty do przedłużania rzęs
Candice Picard z Unsplash

Nie każda przedstawicielka płci pięknej może poszczycić się zniewalającym wachlarzem naturalnie długich i gęstych rzęs. Na szczęście są sposoby, aby w jednej chwili zapewnić sobie ultra zalotne spojrzenie. Posiłkując się zdobyczami techniki w branży kosmetycznej w postaci produktów do przedłużania rzęs, spojrzenie zyska głębokiego i wyrazistego wyglądu.

Doświadczenie kosmetyczne to nie wszystko

Choć oczywistym pozostaje fakt, że wiedza i praktyczne przygotowanie w dużej mierze warunkuje powodzenie całego zabiegu to dodatkowo potrzebne są odpowiednie produkty do przedłużania rzęs. Listę najpotrzebniejszych akcesoriów otwierają pęsety do rzęs, będące niezbędnym narzędziem pracy każdej kosmetyczki. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że to dzięki nim praca zyskuje miano komfortowej i sprawnej. Niezbędne zarówno w metodzie 1:1, jak i technikach objętościowych poręczne pęsety stanowią absolutne „must have” salonu. Idealne to takie, które są lekkie, estetycznie wykonane i charakteryzujące się precyzyjną częścią styczną. Ich dokładna końcówka zagwarantuje doskonałą chwytność, a co za tym idzie – zadowolenie z zabiegu.

Jakie jeszcze produkty do przedłużania rzęs będą potrzebne? Na drugim miejscu znajdują się akcesoria do separacji włosków, które nie tylko zapewnią wygodę, ale przede wszystkim bezpieczeństwo. Podczas zabiegu związanego z przedłużaniem rzęs, koniecznym elementem jest rozdzielenie dolnych włosków z górnymi. Tą umiejętność gwarantują specjalne separatory, dostępne w formie płatków (kolagenowych, hydrożelowych, żelowych) lub taśm ochronnych (silikonowych, foliowych).

Jakie kosmetyki?

W kategorii produktów do przedłużania rzęs, niezwykle ważną część stanowią odpowiednie kosmetyki. Pierwszym z nich jest Cleaner, czyli preparat w płynie, którego zadaniem jest odtłuszczenie i oczyszczenie naturalnych rzęs. To on w głównej mierze warunkuje trwałość wykonanej aplikacji. Po jego zastosowaniu konieczny jest Primer, będący bazą podkładową zwiększającą przyczepność rzęs, dzięki czemu sztuczne włoski lepiej łączą się z klejem. A jeśli już o nim mowa, to należy wybierać profesjonalne kleje z grupy cyjanoakrylowych w czarnym kolorze, dopasowane zarówno do posiadanego tempa pracy, jak i warunków panujących w salonie (temperatura powietrza, wilgotność).  Ich trwałość określa się nawet na okres 10 tygodni.

Jakie jeszcze produkty do przedłużania rzęs będą potrzebne?

Oczywiście rzęsy! To ich bowiem powinno być najwięcej na liście. O odpowiedniej ilości skrętów, grubości i długości, dzięki czemu pozwolą na indywidualny dobór do oczu kobiety. Lekkie i elastyczne, o dużej przyczepności, nie powodujące uczucia dyskomfortu i obciążenia.

PODZIEL SIĘ: