Wolumetria – niechirurgiczny lifting twarzy

niechirurgiczny-lifting-twarzy

Nowe możliwości odmładzania i modelowania twarzy, jakie oferuje współczesna medycyna estetyczna są już w zasięgu ręki większości kobiet, jakie pragną poprawić swój wygląd i samopoczucie. Jest to przede wszystkim zasługą nowoczesnych technologii i mniejszej inwazyjności oferowanych zabiegów, a co za tym idzie – minimalnego ryzyka powikłań, zdecydowanie krótszej rekonwalescencji i niższej ceny.

Spadek aktywności komórek oraz osłabienie procesów regeneracyjnych, na co mają wpływ geny, czynniki zewnętrzne oraz zmiany hormonalne, to nieodłączny zwiastun starzenia organizmu. Efektem tych zmian jest utrata objętości skóry twarzy wskutek zaniku kolagenu oraz wody, powodując ubytki tkankowe w okolicach policzków, doliny łez i podbródka oraz związane z tym wiotczenie skóry i spadek jej elastyczności. Współczesna medycyna estetyczna zna kilka sposobów, dzięki którym można skutecznie opóźnić ten proces, a jednym z najpopularniejszych jest kwas hialuronowy.

Popularny jak kwas hialuronowy

Swoją popularność w medycynie estetycznej, kwas hialuronowy zawdzięcza głównie temu, iż stanowi podstawowy komponent macierzy międzykomórkowej i jako związek występujący we wszystkich organizmach żywych, w ludzkim pełni rolę szczególną – wiąże wodę w skórze właściwej. Ponieważ ilość jego w skórze wraz z wiekiem maleje, traci ona w związku z tym swoją jędrność, stąd jego kluczowa rola w medycynie anti-aging – mówi dr Aleksandra Jagielska, dermatolog, specjalizująca się w dermatologii estetycznej, ekspert Kliniki Sthetic.

Usuń zmarszczki bez skalpela

Zabiegi wolumetryczne dziś doskonale zastępują chirurgiczny lifting, bez którego medycyna i chirurgia kosmetyczna jeszcze kilka lat temu nie wyobrażały sobie oferty zabiegów odmładzających. Dziś nowoczesne rozwiązanie stanowią wolumetryczne procedury polegające na przywracaniu utraconej objętości i konturowaniu twarzy. W naturalny sposób odzyskuje ona utraconą jędrność dzięki uzupełnieniu ubytków tkanki podskórnej wypełniaczem na bazie kwasu hialuronowego. Jest on syntetycznym odpowiednikiem naturalnie występującego w naszym organizmie i niezwykle ważne w praktyce lekarskiej jest bezpieczeństwo takich zabiegów, stąd wskazaniem jest zastosowanie produktu o najwyższym stopniu oczyszczenia bowiem tylko taki, dzięki swoim znakomitym właściwościom nawadniającym i modelującym, pozwala osiągnąć niezwykle naturalny efekt – wyjaśnia ekspert Kliniki Sthetic (http://sthetic.pl/). Zagęszczenie preparatu decyduje natomiast o rodzaju zabiegu, czy będzie dedykowany wypełnieniom, stanowiąc uzupełnienie niedoborów kwasu i substancji podporowych np.Emervel Voluma,  czy wygładzać zmarszczki, przywracając ostrzykiwanej okolicy młody i promienny wygląd ( Juvederm Volbella). Niewątpliwie zasługą każdego zastosowanego wypełniacza jest poprawa kondycji skóry, a poprzez remodeling zabieg daje efekt trwałego liftingu.

Bezpieczeństwo i trwałość

Ogromną zaletą nowoczesnych wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego  jest ich samoistne wchłanianie. Preparaty te ulegają stopniowemu rozpadowi (biodegradacji) i nawet po ich wchłonięciu, a więc po upływie około roku, zapewniają skórze lepszą kondycję, co jest spowodowane dużą zdolnością preparatu do wiązania cząsteczek wody i stymulacją własnego kolagenu. Bezpieczeństwo procedury, jej prosta i szybka formuła warunkują jej powtarzalność bez szkody dla pacjenta.

Artykuł sponsorowany

PODZIEL SIĘ: