Piękna i gładka skóra szyi w zasięgu Twojej ręki!

kremy-przeciwzmarszczkowe

Skóra szyi jest bardzo cienka i delikatna, dlatego również szybko ulega wszelkim procesom starzenia się, a także wiotczenia i wysuszania. Ponadto znajduje się na niej bardzo mało gruczołów łojowych odpowiedzialnych za nawilżanie i dlatego skóra szyi często jest przesuszona i wiotczeje zdecydowanie szybciej niż ta na twarzy. Za kondycję skóry szyi odpowiadają mięśnie, część szyjna kręgosłupa, a nawet ilość tkanki tłuszczowej, jaką posiadamy w tym obrębie – im jest jej więcej, tym skóra pozostaje gładsza. Skóra szyi bardzo szybko zdradza nasz wiek (nawet jeśli posiadamy bardzo zadbaną buzię), dlatego nie warto o niej zapominać podczas codziennej pielęgnacji i dbać o nią niemal tak samo, jak o twarz. Wskazane jest, aby pielęgnację szyi rozpocząć już po ukończeniu 25 roku życia! Istnieją naprawdę szybkie sposoby na poprawę jej kondycji przy niemal minimalnym wysiłku z naszej strony.

Domowe sposoby na młodą i gładką skórę szyi

  • Bardzo skuteczne i szybko działające jest okładanie szyi zimnymi kompresami i lodem. Należy przy tym pamiętać, aby nigdy nie przykładać lodu bezpośrednio do skóry. Lepiej zrobić to przy pomocy bawełnianej ściereczki lub chociażby foliowej torebki. Kontakt z zimną substancją natychmiast pobudzi skórę i zwiększy przepływ krwi, która poprawi jej stan. Masaż tego typu powinien trwać nie dłużej niż 3 minuty, aby nie wyziębić szyi zbyt mocno.
  • Niedoceniany – ale bardzo pomocny – jest również peeling, który pomoże usunąć martwy naskórek i tym samym sprawi, że skóra szyi będzie wyglądała na bardziej świeżą i promienistą. Można go wykonywać przy peelingu twarzy. Najlepiej wybrać w tym celu delikatny peeling enzymatyczny, który niemal natychmiast da skórze zastrzyk energii. Ten rodzaj peelingu jest bardzo delikatny, dlatego nie ma obawy, że podrażni cienką skórę szyi.
  • Wiele osób obserwuje poprawę kondycji skóry dzięki ćwiczeniom i spaniu w płaskiej pozycji. Dlatego postaraj się wymienić swoją poduszkę na nieco niższą niż zazwyczaj, a Twoja szyja odwdzięczy Ci się pięknym wyglądem za kilka lat. Ponadto możesz wykonywać proste ćwiczenia polegające na unoszeniu podbródka w pozycji leżącej. Ćwiczenie to należy wykonywać w seriach, nawet zanim wstaniesz z łóżka.
  • Należy zwrócić również uwagę na naszą codzienną postawę. Jeśli często pochylamy głowę, a tym samym szyja bardzo często jest zginana i rozciągana, istnieje prawdopodobieństwo, że będzie się zdecydowanie bardziej marszczyć. Zwróć więc uwagę na to, czy się za bardzo nie garbisz. Postaraj się prostować plecy i unosić podbródek tak, aby tworzył z szyją kąt prosty.

Kosmetyki pielęgnujące szyję

W trakcie lata skóra szyi jest narażona na działanie postarzających promieni UV, a w trakcie zimy podatna na ocieranie przez golfy i grube szaliki, dlatego szczególnie w tym okresie wiele kobiet uskarża się na swędzącą i czerwoną skórę szyi. W tym przypadku niezbędny będzie krem bogaty w odżywcze substancje, który wzmocni wiotką skórę. Wskazane jest, aby tego typu krem zawierał takie składniki jak witaminy A i E, które działają jako przeciwutleniacze i walczą z wolnymi rodnikami, które przyspieszają starzenie się skóry. Przykładem skutecznego kosmetyku działającego odżywczo na skórę jest krem odżywczy Mixa, przeznaczony specjalnie do cery wrażliwej. Skórze szyi brakuje kolagenu i elastyny, dlatego warto nadrobić te braki odpowiednim kremem pielęgnacyjnym, który będzie wyposażony w cząsteczki tych białek. Ponadto warto rozprowadzać je delikatnym, kolistym ruchem od dekoltu ku podbródkowi – sposób nakładania kremu ma tutaj znaczenie. Wskazane jest również, aby kosmetyk tego typu zawierał filtry ochronne, szczególnie jeśli aplikujemy go na dzień.

Artykuł sponsorowany

PODZIEL SIĘ: