Kolagen morski co to jest

Kolagen stanowi główne białko tkanki łącznej – to za jego sprawą skóra posiada określoną strukturę i jest elastyczna. Niestety – z wiekiem proces produkcji włókiem kolagenowych słabnie, by w końcu w wieku około 40 – 50 lat całkowicie zaniknąć. Dodatkowo degradacja kolagenu w skórze może być szybsza, jeśli często wystawiamy ciało na działanie szkodliwych promieni słonecznych, palimy papierosy, często doświadczamy stanów zapalnych czy korzystamy z niewłaściwych, podrażniających środków pielęgnacyjnych. Wtedy zmarszczki i inne niedoskonałości pojawiają się wcześniej niż wskazywała by metryka.

Nowoczesna kosmetyka.

Z pomocą przychodzi nowoczesna kosmetyka i stosowany w niej kolagen morski.Składnik ten stanowi związek pozyskiwany ze skóry i łusek ryb morskich (takich jak sola, dorsz, tuńczyk, czy rekin żarłacz), ale również z alg morskich (wtedy związek nosi nazwę fitokolagenu). Ten drugi typ kolagenu jest obecnie popularniejszy. Kolagen morski posiada zdolność do syntezy kolagenu, zarówno typu I (a więc odpowiedzialnego za zabliźnianie się ran, wzmacnianie tkanki łącznej), jak i elastyny. Pozwala „odnawiać” tkankę skórną, korzystnie wpływa na jej gęstość- dzięki czemu zmarszczki są efektywnie wygładzone, a sprężystość i jędrność skóry wraca do poprzedniej „normy”.

Działania kolagenu.

Kolagen wykazuje również silne działanie nawilżające. Kolagen morski zawarty może być zarówno w kosmetykach, preparatach do wstrzykiwania pod skórę, jak i w formie tabletek. Można zaopatrzyć się w gotowy kosmetyk bądź półprodukt. Najlepiej działają jednak zastrzyki – skuteczność takiego podania kolagenu jest największa, bowiem najłatwiej przeniknąć mu do najgłębszych warstw skóry. Jeżeli chodzi o ceny preparatów, to od 39 – 69 złotych za 90 kapsułek. W przypadku półproduktu trzeba zapłacić około 8 – 12 złotych za 15 gram specyfiku (w formie płynnej), natomiast jeśli chodzi o gotowe wyroby, ich koszty są zróżnicowane, i wahają się od 20 do nawet 300 złotych za krem (w zależności od stężenia kolagenu morskiego, oraz oczywiście marki produktu).

PODZIEL SIĘ: