Regeneracja naskórka po ciężkim dniu, czyli dokładne oczyszczanie twarzy + krem na noc!

krem-na-noc

Czy pod koniec każdego dnia Twoja skóra staje się przesuszona i zaczerwieniona? Czy dokucza Ci wtedy nieprzyjemne uczucie ściągnięcia i pieczenia, szczególnie w okolicy policzków? Jeśli tak, oznacza to, że skóra Twojej twarzy ma za sobą bardzo ciężki dzień i musisz zapewnić jej należyty odpoczynek. Tym samym naskórek potrzebuje intensywnej regeneracji oraz odbudowy. Podpowiadamy, jak przygotować skórę do renowacji podczas zabiegu oczyszczania twarzy oraz jak ją odnowić przy pomocy właściwego kremu na noc.

Naskórek – delikatny jak kartka papieru

Naskórek jest najbardziej powierzchowną warstwą skóry, która stanowi pokrycie skóry właściwej. Jest ona bardzo cienka i delikatna – posiada grubość mniej więcej kartki papieru. Nie powinien więc dziwić fakt, że z ogromną łatwością przedostają się przez nią wszelkie szkodliwe czynniki zewnętrzne, które wyrządzają ogromne szkody w jej głębokich warstwach. Do tych czynników zewnętrznych możemy zaliczyć promieniowanie UV, zanieczyszczenia środowiska, kurz, dym czy resztki makijażu, czyli wszystko to, z czym ma do czynienia na co dzień nasza skóra.

Łagodne oczyszczanie twarzy wieczorem

Oczyszczanie twarzy to zabieg, na który każda z nas powinna znaleźć czas wieczorem. Szczególnie ważne jest to w sytuacji, gdy nasz naskórek oczekuje kompleksowej odbudowy i regeneracji. Zanieczyszczenia, które zebrały się na skórze w ciągu dnia, są nie tylko zagrożeniem dla naszej cery. Jednocześnie stanowią barierę dla aktywnych składników zawartych w kosmetykach pielęgnacyjnych i nie pozwalają działać im należycie.

Należy jednak pamiętać, by oczyszczanie twarzy w tym przypadku przeprowadzać przy pomocy łagodnych preparatów, które usuną zanieczyszczania ze skóry, nie naruszając jej naturalnej flory bakteryjnej. Takie produkty znajdziemy w ofercie znanej marki Vichy. Skład dermokosmetyków do demakijażu i oczyszczania skóry z linii Purete Thermale został skomponowany w taki sposób, by usuwać nieczystości, ale jednocześnie pielęgnować i wzmacniać naskórek. Hipoalergiczny skład i zawartość kojącej wody termalnej idealnie sprawdzą się w przypadku pielęgnacji cery, która wymaga codziennej regeneracji.

Krem na noc – odbudowa naskórka podczas snu

Zabieg oczyszczania twarzy jest bardzo ważnym punktem w regeneracji i odbudowie uszkodzonego naskórka, jednak tylko w połączeniu z zastosowaniem odpowiedniego kremu na noc jest w stanie poprawić kondycję naszej skóry. Krem na noc, tak jak każdy inny kosmetyk do pielęgnacji twarzy, należy przede wszystkim dostosować do potrzeb i wymogów cery. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, by w jego składzie znalazły się witaminy, a także kwasy owocowe, które odżywią skórę, a także złuszczą martwe komórki naskórka. Zadaniem kremu na noc jest naprawa uszkodzonej w ciągu dnia skóry, jej dokładne nawilżenie, a także nadanie twarzy promiennego i zdrowego wyglądu zaraz po przebudzeniu.

Maseczka na twarz – stosuj 2-3 razy w tygodniu

Jeżeli nasza skóra przejawia duże skłonności do przesuszania i podrażnień, jej kondycję warto poprawiać regularnym stosowaniem odżywczych maseczek na twarz. Możemy w tym celu skorzystać z gotowych masek, dostępnych we wszystkich drogeriach lub wykonać taki kosmetyk samodzielnie – z posiadanych w domu świeżych produktów spożywczych. W domowych maseczkach sprawdzą się przede wszystkim takie składniki: banan, awokado, jajko czy miód – posiadające doskonałe właściwości nawilżające i odżywcze. Maskę warto nakładać na twarz mniej więcej 2-3 razy w tygodniu, co będzie to stanowiło doskonałe uzupełnienie codziennej pielęgnacji twarzy.

Artykuł sponsorowany

PODZIEL SIĘ: