Co powinno składać się na codzienną pielęgnację skóry twarzy?

Co powinno składać się na codzienną pielęgnację skóry twarzy
Andriyko Podilnyk z Unsplash

Codzienna pielęgnacja skóry twarzy pozwala na zachowanie zdrowego i młodego wyglądu na długo. Pozwala, o ile taką pielęgnację przeprowadza się prawidłowo.

Odnośnie pielęgnacji cery istnieje wiele bardzo popularnych mitów. Warto jednak pamiętać, że aby zająć się swoją skórą skutecznie należy stosować się do kilku prostych zasad. Jakie elementy powinny składać się na codzienną pielęgnację skóry twarzy?

Oczyszczanie skóry – podstawa pielęgnacji

Pielęgnacja skóry twarzy powinna zaczynać się od solidnego oczyszczenia. A jest z czego. Na skórze znajdują się zazwyczaj resztki makijażu, nadmiar sebum, zanieczyszczenia z powietrza, brud, kurz i mikroskopijne fragmenty martwego naskórka. Wszystko to znacznie obciąża skórę nie pozwalając jej swobodnie oddychać. Cera poddawana regularnemu oczyszczaniu nabiera zdrowego, a także widocznie młodszego wyglądu. Oczyszczanie jest niezbędnym zabiegiem pielęgnacyjnym, który warto wykonać przynajmniej dwa razy dziennie. Najpopularniejszymi kosmetykami oczyszczającymi są różnego rodzaju żele, mleczka i płyny micelarne.

Tonizowanie – dbałość o zdrowie skóry

Tonizowanie to zabieg, którego najistotniejszym celem jest przywrócenie właściwego pH skóry. Dlaczego to takie istotne? Codzienna pielęgnacja cery, związana z użyciem różnego rodzaju kosmetyków najczęściej zmienia pH, czasami dość mocno. Odpowiedzialne są za to składniki specyfików stosowanych do oczyszczania. Naturalny poziom kwasowości na powierzchni skóry twarzy jest częścią środowiska, które sprawia, że nie rozwijają się na niej niechciane i powodujące różnego rodzaju zmiany mikroorganizmy. Jeżeli pH skóry jest regularnie zaburzane, nawet przy pomocy najwyższej jakości kosmetyków – może to powadzić to rożnego rodzaju infekcji i zmian, które znacznie wpływają na wygląd cery. Do tonizowania używa się odpowiednich toników. Nie jest to konieczne, jeżeli do oczyszczania używa się płynów micelarnych.

Kremy – różne warianty dla różnych osób

Ostatnim etapem pielęgnacji skóry jest stosowanie kremów. Warto pamiętać, że nie jest to konieczne. Skóra dobrze oczyszczona i o właściwym pH bardzo często nie potrzebuje już żadnej pomocy. W wielu jednak sytuacjach warto sięgnąć po różnego rodzaju kremy do twarzy, które różnią się między sobą składem, a w związku z tym również efektem. Najbardziej popularne są oczywiście kremy hamujące naturalne procesy starzenia się skóry. Na rynku obecnych jest coraz więcej kosmetyków tego typu. Bardzo ważne są również różnego rodzaju kremy ochronne i regeneracyjne. Stres, życie w zanieczyszczonym środowisku, używanie makijażu – wszystko to wpływa destrukcyjnie na skórę, więc aby zachować jej dobry wygląd na dłużej, warto sięgać po odpowiednie kremy do twarzy.

PODZIEL SIĘ: