Na co warto zwrócić uwagę, kupując drogie kosmetyki?

Na co warto zwrócić uwagę, kupując drogie kosmetyki

W sklepach można dziś kupić wiele kosmetyków w różnych kategoriach cenowych. Takiego wyboru nie mieliśmy jeszcze nigdy. Część kobiet z różnych powodów decyduje się na zakup drogich kosmetyków. Co warto mieć na względzie? Na co warto zwrócić uwagę, kupując drogie kosmetyki?

Sprawdź, czy drogie kosmetyki są oryginalne

Bardzo często mamy wielką ochotę sprawić sobie paletę cieni stworzoną przez profesjonalną makijażystkę. Kosztuje ona niemało, ale skoro kosmetyki same mają się rozcierać, tworząc piękne przejścia kolorystyczne, to jesteśmy skłonne w nie zainwestować.  Warto mieć jednak na uwadze, że drogie kosmetyki to często podrabiane produkty. O ile robisz zakupy w znanej perfumerii stacjonarnej, to zazwyczaj widzisz, z czym masz do czynienia, o tyle kupując kosmetyki z drugiej ręki lub poprzez wcześniej nieznane drogerie czy perfumerie internetowe, warto zadać sobie nieco trudu. Możesz sprawdzić opinie nt. sklepu online w wyszukiwarkach internetowych lub zakładając wątek na forum dyskusyjnym.  W przypadku kupowania palety od osoby prywatnej, poproś o jak największą liczbę zdjęć. Ocenisz wówczas, czy opakowanie gdzieś nie jest tandetne, co może wskazywać na to, że zostało nieudolnie podrobione.  Podrabiane kosmetyki to nie tylko oszustwo, ale też poważne zagrożenie dla zdrowia. Tego typu produkty wytwarza się bez jakiegokolwiek przestrzegania norm sanitarnych. W rezultacie mogą zawierać groźne bakterie oraz substancje, z których przemysł kosmetyczny zrezygnował już jakiś czas temu.

Sprawdź, czy drogie kosmetyki nie są przeterminowane

W perfumeriach bardzo często można spotkać kosze z mocno przecenionymi pomadkami czy tuszami. Warto jednak zapoznać się z ich datą ważności. Jeśli produkt jest bliski terminu przydatności, ten kończy się za dwa tygodnie, to lepiej odpuścić sobie jego zakup mimo okazyjnej ceny. W tym czasie nie zużyjesz bowiem całej pomadki czy palety cieni.

Sprawdź, czy drogie kosmetyki są przechowywane prawidłowo

To, że kosmetyk kosztuje 600 zł, nie znaczy, że znajduje to odzwierciedlenie w warunkach jego przechowywania. Niestety, często zdarza się, że produkt znajduje się tuż pod mocną lampą, która emituje tak dużo ciepła, że przyczynia się do psucia wyeksponowanych specyfików. Taka szminka może być w środku rozpuszczona, a podkład może się rozwarstwiać.

Sprawdź opinie nt. konkretnego produktu

Zanim kupisz jakiś drogi kosmetyk, sprawdź, co sądzą o nim inne kobiety. Duża liczba negatywnych opinii powinna nas skłonić do refleksji i ewentualnej rezygnacji z zakupu. Zawsze możemy poszukać godnego zamiennika, który zbiera pochlebne recenzje w sieci.

Porównaj cenę drogiego kosmetyku w sklepach internetowych

Drogie kosmetyki można kupić nie tylko w perfumeriach stacjonarnych, ale też w sklepach internetowych. W tych drugich często są tańsze. Dlatego zawsze porównuj ceny, zanim dokonasz zakupu, bo możesz zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt złotych.

Poluj na akcje rabatowe

Masz na oku drogą paletę cieni? Poczekaj do poświątecznych wyprzedaży. Zapewne po Bożym Narodzeniu będzie miała miejsce jakaś atrakcyjna akcja rabatowa. Tak jest co roku, perfumerie starają się sprzedać towar, który nie został zakupiony na prezent.

PODZIEL SIĘ: