Jak ukryć mankamenty urody za pomocą makijażu?

Jak ukryć mankamenty urody za pomocą makijażu

Makijaż uchodzi za najlepszego przyjaciela każdej kobiety i jest to jak najbardziej uzasadnione. Musi być jednak starannie wykonany. Jak ukryć mankamenty urody za pomocą makijażu? O jakich sztuczkach powinnaś pamiętać?

Zbyt duży nos możesz wykonturować

Jeśli uważasz, że twój nos jest duży i nieproporcjonalny do reszty twarzy, możesz go optycznie zmniejszyć za pomocą bronzera. Wystarczy, że puder brązujący nałożysz umiejętnie na skrzydełka nosa. Nie należy go kłaść zbyt dużo, efekt ma być subtelny, aby prezentował się naturalnie.

Za wąskie usta powiększysz konturówką i błyszczykiem

Uważasz, że twoje wargi są za wąskie i chciałabyś je trochę powiększyć? Nie musisz od razu wstrzykiwać sobie kwasu hialuronowego, wystarczy, że sięgniesz po konturówkę, szminkę i błyszczyk w tym samym kolorze. Za pomocą kredki nadasz ustom nowy, większy wymiar. Tak przygotowane ramy wypełnisz pomadką, a następnie całość pociągniesz błyszczykiem, który optycznie powiększa wargi.

Spojrzenie odświeżysz jasnymi cieniami do powiek

Uważasz, że twoje spojrzenie sprawia wrażenie zmęczonego? Chcesz odjąć sobie lat za pomocą makijażu oczu? Sięgnij po jasne cienie – rozbielona lawenda, delikatny róż, a nawet biel zestawione z nieco ciemniejszym cieniem, wyglądają bardzo efektownie. Super sprawdza się nałożenie na całą powiekę bieli i przyciemnienie zewnętrznego kącika stosunkowo jasnym różem. Efekt wow gwarantowany.

Rysy twarzy złagodzisz mocnym makijażem ust i oczu

Jeśli masz zastrzeżenia do swoich rysów twarzy, uważasz, że te są za ostre, możesz odwrócić od nich uwagę, malując usta oraz oczy na intensywne, wyraziste kolory. To odciągnie uwagę od twoich wyrazistych rysów i doskonale je zrównoważy.

Opadającą powiekę skorygujesz nudziakami

Masz dość opadającej powieki? Jej kształt możesz skorygować, sięgając po beże i brązy, ewentualnie szarości i wyjeżdżając ciemniejszym cieniem lekko nad załamanie powieki w zewnętrznym kąciku oka.

Twarz wyszczuplisz bronzerem

Twarz można łatwo wyszczuplić, wykonując konturowanie odpowiednio dobranym odcieniem bronzera. Ważne, aby nie był on zbyt trupi i ziemisty ani zbyt ceglasty, bo oba odcienie wyglądają mało naturalnie. Żadna z nas nie opala się na cegłę ani na szaro.

Koloryt cery wyrównasz za pomocą podkładu

Jeśli masz dość wakacyjnych przebarwień, ukryjesz je pod warstwą podkładu lub kremu BB. Aby makijaż był trwały i przetrwał cały dzień, należy go zagruntować pudrem, najlepiej matującym.

PODZIEL SIĘ: