Maseczka aspirynowa – pielęgnacja cery trądzikowej

Osoby, które zmagają się z trądzikiem, często mają zachwiane poczucie własnej wartości. Wygląd zewnętrzny odgrywa istotną rolę w kształtowaniu się samooceny. Jak walczyć z wypryskami?

Trądzik chorobą pokwitania?

W społecznej świadomości trądzik zapisał się jako choroba wieku pokwitania, tymczasem coraz częściej zapadają na nią kobiety po 25. roku życia. Wypryski pojawiają się na twarzach pań, które nigdy nie miały problemów z cerą.

Trądzik – przyczyny

Wśród przyczyn trądziku wymienia się zanieczyszczenie środowiska, wysoko przetworzoną żywność, nadmierne stosowanie środków ochrony roślin. Wspomniane czynniki destabilizują gospodarkę hormonalną i tym samym sprzyjają powstawaniu wyprysków.

Wpływ aspiryny na cerę trądzikową

Regularne stosowanie maseczki na bazie aspiryny poprawia kondycję problematycznej cery. Głównym składnikiem aspiryny jest kwas acetylosalicylowy, który wykazuje właściwości przeciwbakteryjne, reguluje pracę gruczołów łojowych i zwęża pory. Innymi słowy zwalcza problemy, z którymi zmagają się właścicielki cery tłustej i mieszanej.

Maseczka – przygotowanie

W celu przygotowania maseczki zgniatamy 2 tabletki aspiryny. W tej roli świetnie sprawdza się minipresa do czosnku. Następnie do proszku dodajemy niewielką ilość niegazowanej wody źródlanej i mieszany do uzyskania jednorodnej, gęstej masy. Następnie nanosimy papkę na twarz. Po 10- 15 minutach dokładnie spłukujemy białą maź.

Jeśli w trakcie zabiegu pojawi się dokuczliwe pieczenie lub zaczerwienienie, należy niezwłocznie usunąć papkę z twarzy. Maseczki nie powinny stosować osoby uczulone na aspirynę.

PODZIEL SIĘ: