Mity na temat urody

mity

Czy kremy przeciwzmarszczkowe przeznaczone są tylko i wyłącznie dla kobiet po 30 rok życia?

Kiedyś takie określenie było prawdziwe, ale obecnie te kremy mocno się zmieniły i dlatego również młodsze kobiety, które widzą, że coś nie tak dzieje się z ich urodą mogą spokojnie decydować się na zastosowanie takich nowoczesnych kremów, by likwidować niedoskonałości.

Czy czekolada oraz bardzo ostre przyprawy powodują wypryski?

To mit, oczywiście tak się nie dzieje i u bardzo małego procenta osób, rzeczywiście takie składniki diety mogą zwiększać ilość pojawiających się wyprysków.

Czy filtry słoneczne się sumują?

SPF 15+SPF 15= SPF 30?
Filtry się nie sumują, dlatego zawsze jeśli chcemy mocniejszej ochrony trzeba wybierać po prostu mocniejszy krem.

Czy botoks zapobiega zmarszczkom?

Zapobieganie zmarszczkom to pierwsze wskazanie do tego, by wykonywać zabiegi z botoksu, który doskonale w takiej sytuacji sobie radzi i działa doskonale na wygładzenie istniejących zmarszczek.

Czy picie 1,5 litra wody dziennie nawilża skórę od wewnątrz?

Wodę pić trzeba a dokładne ilości tak naprawdę są uzależnione od indywidualnych predyspozycji każdej osoby i to jak się wydaje będzie tutaj najważniejsze

Czy włosom szkodzi codzienne mycie?

To jak często myjemy włosy musi być dopasowane do naszej głowy, włosów i estetycznych potrzeb. Jeśli będziemy je myli zbyt często może się pojawić skłonność do alergii a także osłabienie samych włosów, dlatego będzie to istotny kłopot.

Czy woda mineralna jest lepsza do mycia twarzy niż przegotowana?

Wody z butelek są mocno mineralizowane i mogą zamiast koić skórę działać drażniąco, dlatego nisko zmineralizowana woda będzie lepszym wyborem.

Czy botoks powoduje opadanie powiek?

urodyBotoks nie powinien powodować skutków ubocznych pod warunkiem, że zabieg będzie dobre wykonany a pacjent będzie dobrze przygotowany do niego. Dlatego jeśli mamy tendencję do opadających powiek metoda wstrzykiwania musi być odpowiednia, by pojawił się zadowalający efekt.

Czy codzienne używanie lokówki i prostownicy lub suszarki niszczy włosy?

Wysoka temperatura nigdy nie będzie pozytywnie wpływać na nasze włosy, dlatego oczywiście stosowanie regularnie takich produktów nie będzie w 100% dobre. Aczkolwiek nowoczesne urządzenia mają stosowane płytki ceramiczne i tutaj te niebezpieczeństwa są mniejsze.

Natalia Wieteska

PODZIEL SIĘ: