Jak malować powieki przy ciemnej oprawie oczu?

Jak malować powieki przy ciemnej oprawie oczu

Brunetki znajdują się w bardzo komfortowej sytuacji. Nawet, gdy zrezygnują z makijażu lub wykonają go w wersji minimalistycznej, wyglądają wyraziście. Jak malować powieki przy ciemnej oprawie oczu?

Ciemna oprawa oczu pozwala na szerokie pole manewru w makijażu

Ciemna oprawa oczu, czyli czarne brwi oraz rzęsy, pozwalają na szerokie pole manewru. Warto jednak pamiętać, że najkorzystniej wyglądamy, gdy decydujemy się na kontrast. Ciemnowłose panie powinny unikać ciemnych ubrań i make upów. Najlepiej wyglądają w jasnych elementach garderoby oraz w jaśniejszym makijażu oczu.

Stwórz kontrast dla ciemnej oprawy oczu

Skoro mamy ciemną oprawę oczu, nie musimy przyciągać spojrzenia do tej części naszej twarzy. Uwaga rozmówcy od razu koncentruje się właśnie na niej. Warto wydobyć z niej piękno. Dokonamy tego, malując powieki jasnymi cieniami. Postaw na biel, jasny neutralny beż, pudrowy róż, pastelowy fiolet czy srebro.  To kolory, które stworzą świetny kontrast z twoimi czarnymi brwiami i rzęsami.

Jasny makijaż oczu odmładza

Ponadto jasny makijaż oczu ma jeszcze jedną zaletę, o której często zapominamy. Optycznie powiększa nasze oczy, a ponadto rozświetla spojrzenie i twarz. Gdy wykonujemy ciemny smoky eyes, musimy liczyć się z tym, że ten doda nam lat. Ciemne cienie przyciągają automatycznie uwagę do zmarszczek mimicznych wokół oczu, które pojawiają się jako jedne z pierwszych. Ponadto podkreślają wszelkie mankamenty, w tym sińce pod oczami. Bezlitośnie zdradzają skutki nieprzespanej nocy.

Jasny makijaż oczu łagodzi rysy twarzy

Przy ciemniejszej oprawie oczu nasza twarz wydaje się bardzo wyrazista. Czasem wręcz odczuwamy potrzebę zmiękczenia jej rysów, wprowadzenia odrobiny lekkości. Dokonamy tego, sięgając po jasne cienie do powiek.  One automatycznie zmiękczą nam rysy twarzy, dodadzą dziewczęcej lekkości.

W tym sezonie warto postawić na pastele. Są one stosunkowo jasne, cudownie odejmują lat, a poza tym wpisują się w tegoroczne trendy. W sklepach odzieżowych króluje kolor liliowy oraz róż. To kolory bardzo wdzięczne i kobiece, które świetnie komponują się z pastelowym makijażem oczu.

PODZIEL SIĘ: