Jak działa suchy szampon?

jak stosować suchy szampon

Brak czasu, nagły pośpiech, złe samopoczucie. Są różne sytuacje, w których warto mieć w domu suchy szampon i móc szybko odświeżyć swoją fryzurę. Oczywiście nigdy nie można zakładać, że używanie suchego szamponu przyniesie efekt pełnej czystości, ponieważ wyraz “szampon” w nazwie kosmetyku nawiązuje do jego funkcji, a nie zasadniczego działania higienicznego.

Mega objętość, mega efekt

Suchy szampon marki Garnier należy do linii kosmetyków Mega Objętość, która jet stworzona po to, by zwiększać objętość włosów, nadawać im puszysty wygląd i tym samym sprawiać wrażenie, że mamy naprawdę bujną fryzurę. Zielona, bardo energetyczna barwa opakowania współgra ze świeżym aromatem produktu, by zapewnić maksimum przyjemności podczas stosowania. Naturalnie, używanie suchego szamponu nie jest w stanie zastąpić mycia włosów, bo tylko woda może oczyścić je z potu, kurzu, zanieczyszczeń i łoju. Odświeżanie włosów za pomocą suchego szamponu może jednak znacznie pomóc, kiedy obudzimy się za późno, mamy nieoczekiwane spotkanie lub po prostu wieczorem chcemy poczuć się bardziej świeżo, a włosy umyjemy dopiero rano. Warto odpowiednio wybrać kosmetyk, zorientować się jak działa i jak reagują na niego nasze włosy. Nie ma obaw, że kosmetyk pogorszy ich stan. Zawarte w nim substancje wchłaniają zapachy i wilgoć, unoszą włosy u nasady i sprawiają, że stają się bardziej miękkie.

Co za dużo, to…

Spora część specjalistów przestrzega przed zbyt częstym stosowaniem suchych szamponów.  Zawarty w nich alkohol wysusza włosy i osłabia ich cebulki, jednak niezbyt częste stosowanie nie powinno mieć żadnego wpływu na  kondycję włosów i skóry głowy. Wobec tego stosowany w awaryjnych sytuacjach suchy szampon może być naszym sprzymierzeńcem podczas stylizacji włosów pomiędzy myciami. Dla wielu kobiet bardzo ważne jest to, by eliminował nieprzyjemny zapach nieświeżych włosów, nadając im delikatny aromat, który dodatkowo poprawia samopoczucie. Działanie kosmetyku jest oceniane jako kilkunastogodzinne, więc z powodzeniem możemy z jego pomocą dobrze czuć się na imprezie, spotkaniu czy w pracy. Nie jest prawdą, że suchy szampon to rozwiązanie tylko dla blondynek, ponieważ odpowiednio stosowany nie zostawia jasnej, pudrowej warstwy na włosach.

Technika użytkowania

Sposób użycia suchego szamponu jest bardzo prosty, wymaga jedynie trochę wyczucia lub wprawy. Należy spryskiwać włosy delikatnymi, krótkimi seriami w odległości około 20-30cm. Wcześniej trzeba dokładnie wyszczotkować włosy. Po użyciu należy delikatnie wetrzeć produkt we włosy. Najlepiej jest pozostawić szampon na kilka minut, by mógł w pełni zadziałać, a potem, jeśli jest taka potrzeba, po prostu wysuszyć suszarką lub strzepać, by pozbyć się nadmiaru kosmetyku. Brzmi skomplikowanie? Nic bardziej mylnego. Suchy szampon to wygoda, spokój i wielki komfort stosowania. Świeża fryzura najbardziej przecież odpowiada samemu jej właścicielowi, dzięki niej czuje się pewnie i atrakcyjnie. Dlaczego więc nie zafundować sobie odrobiny luksusu w postaci na przykład spokojniejszego poranka?

Odkrycie suchego szamponu to wydarzenie, które świętuje swoją czterdziestą rocznicę, jednak dopiero niedawno kosmetyk zyskał popularność i trafił do niemal każdej drogerii, a do wyboru mamy kilkadziesiąt produktów. Czyżby spóźniona kariera suchego szamponu wiązała się z naszą szybką i bardzo zapracowaną codziennością?

Artykuł sponsorowany

PODZIEL SIĘ: