Alternatywny look na lato i nie tylko

Alternatywny look na lato i nie tylko
Matheus Ferrero z Unsplash
Wiosna i lato to czas, gdy lubimy nieco zaszaleć – i to nie tylko w dosłownym słowa znaczeniu. Kusi nas wówczas często zmiana wyglądu. I choć zwykle boimy się eksperymentować, to jednak pokusa bywa bardzo silna. Wówczas ciepłe ubrania lądują głęboko w szafie, a my możemy na całego zaszaleć ze swoimi stylizacjami. Śmiałe bluzki, zwiewne, kolorowe sukienki, ciekawe zestawienia w stylu boho czy hard rock w końcu mogą ujrzeć światło dzienne i aż się proszą o jakąś odlotową fryzurę. Farba do włosów zmywalna to wprost idealne rozwiązanie.

Trzeba przyznać, że całe letnie szaleństwo najczęściej zaczyna się od fascynacji typowo wakacyjnymi lakierami do paznokci. Zimowe bordo, ciemna czerwień czy brązy porzucane są na rzecz zwariowanych intensywnych pomarańczy, ostrych różów czy fantastycznych błękitów i turkusów. Naturalną konsekwencją jest także zmiana kolorystyki make-upu, więc na powiekach też pojawiają się ostrzejsze, letnie barwy. Jeśli już zmiany zachodzą tak daleko, to stąd już tylko krok do urzeczywistnienia marzeń o odlotowej, odważnej fryzurze w jednym z kolorów lata.

Kolor na próbę

Do tak śmiałych zmian koloru potrzeba wiele odwagi, bo najczęściej trudno przewidzieć, czy rzeczywiście będzie dobrze współgrał z karnacją, z kształtem twarzy i kolorem oczu. Niektóre panie decydują się zatem najpierw na wizytę w salonie z perukami. Trzeba przyznać, że jest to całkiem dobry pomysł, choć rzadko można znaleźć perukę, która w 100% będzie odwzorowywać wymarzoną fryzurę.

Najlepszym jednak sposobem na wypróbowanie koloru jest farba do włosów zmywalna. Nie trzeba zatem podejmować trudnych decyzji, bać się mizernych efektów, potem czekać aż włosy odrosną, marząc o powrocie do koloru wyjściowego. Wystarczy zaopatrzyć się w farbę o najbardziej zwariowanym kolorze, pod warunkiem, że będzie ona zmywalna. Kolor po kilku dniach zniknie, a wówczas można podjąć decyzję o trwałej koloryzacji lub porzucić myśl o takiej stylizacji.

Jak działa farba do włosów zmywalna?

Producenci wyszli naprzeciw głównie paniom, które nie są do końca przekonane o słuszności wyboru nowego koloru włosów. Trzeba też śmiało przyznać, że z tego rozwiązania cieszą się także panowie. Zmywalne farby do włosów dają oczywiście możliwość wypróbowania tradycyjnych kolorów, ale szczególnego znaczenia nabierają wówczas, gdy pojawia się pomysł wykonania ekstrawaganckiej fryzury na szaloną imprezę.

Farba do włosów zmywalna różni się od farb do trwałej koloryzacji tym, że nie wnika głęboko w strukturę włosów. Z każdym kolejnym myciem włosów kolor staje się coraz słabszy, aż w końcu znika zupełnie. Dzięki temu można pozwolić sobie na bardzo śmiałe stylizacje bez ryzyka, nawet na jeden wieczór.

PODZIEL SIĘ: