Masło kakaowe – poznaj cudo dla ciała, włosów i ducha

Masło kakaowe
Malik Skydsgaard z Unsplash

Znamy je z pięknego, czekoladowego zapachu, ale to nie tylko jedyna zaleta aromatycznego masła kakaowego. Masło z owoców kakaowca to zbawienny kosmetyk dla całego ciała – jest przeznaczony dla włosów, dłoni oraz dla całej skóry ciała. Jak to możliwe, że kosmetyk wykonany z kakaowca jest tak uniwersalny i przeznaczony dla niemalże każdego rodzaju skóry? Masło kakaowe wykazuje prawie całkowitą zgodność z naturalną powłoką lipidową skóry, może być zatem stosowane również przez osoby zmagające się z alergiami. Jest również polecane dla dzieci ze względu na wysokie bezpieczeństwo w jego użyciu.

No dobrze, ale czy każde masło kakaowe dostępne w sklepach będzie najwyższej jakości i posiadać w 100% naturalne składniki? O tym jak wybrać odpowiedni kakaowy kosmetyk dowiecie się już w poniższym artykule. Dodatkowo opowiemy Wam o kilku zbawiennych działaniach tego praktycznego masła. Zapraszamy!

Właściwości dobrego masła kakaowego

Pierwszą rzeczą na którą powinniśmy zwrócić uwagę to kolor masła. Najbardziej naturalny kosmetyk będzie w żółtym kolorze lub o jasnożółtej barwie. Prawdziwe masło kakaowe występuje w postaci stałej, a dzięki niskiej temperaturze topnienia świetnie rozprowadza się po ciele w temperaturze pokojowej.

Zalety stosowania masła kakaowego – ciało

Jak już wiemy, masło kakaowe to świetny kosmetyk dla osób ze skłonnościami do alergii, czy podrażnień skóry. Dzięki zawartości licznych polifenoli eliminuje wolne rodniki. Posiada również bogactwo przeciwutleniaczy, a to oznacza, że opóźnia starzenie się skóry oraz zmniejsza widoczność wgłębień w skórze jak zmarszczki, czy blizny. Kwas oleinowy, który jest również jednym ze składników masła odpowiedzialny jest za nawilżenie oraz regeneracje skóry. Masło kakaowe sprawdzi się zatem jako sposób na pielęgnacje dla suchej oraz bardzo suchej skóry. Jeśli chodzi o ochronę skóry oraz jej codzienną pielęgnacje, masło wykonane z owoców kakaowca to również polecany preparat podczas opalania. Chroni przed negatywnym promieniowaniem UV oraz dodatkowo wspomaga opalanie. Kolejnym genialnym aspektem masła jest fakt, że jest on sam w sobie naturalnym bronzerem – osoby, które marzą o brązowej, zdrowej opaleniźnie powinny koniecznie spróbować masło podczas opalania.

Zalety stosowania masła kakaowego – włosy

Stosując masło na końcówki, pomaga ono w odbudowie struktury włosów. Oprócz tego zapobiega rozdwajaniu się końcówek, wygładza, przez co włosy zmniejszają swoją puszystość i stają się bardziej elastyczne.

Zalety stosowania masła kakaowego – umysł

 

Masło kakaowe często jest wykorzystywane podczas masaży oraz zabiegów relaksacyjnych dla ciała. Jego aromatyczny zapach potrafi zrelaksować spięte ciało oraz dać ukojenie dla ducha – uspokaja oraz daje przyjemne wrażenia sensoryczne.

PODZIEL SIĘ: