Kolagen morski w kosmetyce

Kolagen morski hydrolizowany jest składnikiem, który posiada wielowymiarowe zastosowanie w kosmetyce. Wpływa korzystnie nie tylko na kondycję skóry twarzy i całego ciała, ale również na wygląd i zdrowie włosów.
Kolagen morski może być stosowany zarówno na co dzień, jak i podczas specjalistycznych zabiegów (odmładzających, eliminujących rozstępy czy inne problemy estetyczne, jak zmarszczki, bruzdy).

Działanie kolagenu.

Kolagen morski daje natychmiastowy efekt nawilżenia, a także delikatnie napina skórę. Składnik ten wnika głęboko we włókna skóry, skutecznie wiąże w niej wodę. Jeśli chodzi o właściwości odżywcze, to kolagen ów pozyskuje się m.in. ze skóry ryb morskich. Dzięki temu zawiera on w składzie kilkanaście aminokwasów a także posiada wysokie stężenie składników potrzebnych do syntezy naturalnego kolagenu w skórze.

Kosmetyki zawierające kolagen.

Kosmetyki z hydrolizowanym kolagenem morskim są przede wszystkim cenione ze względu na: właściwości nawilżające, przeciwzmarszczkowe i zwiększające napięcie skóry, zapobiegające wiotczeniu, eliminujące problem blizn i rozstępów (oraz zapobiegające mu), łagodzące skutki nadmiernego narażenia skóry na promieniowanie UV. Kolagen morski w środkach pielęgnacyjnych do włosów zwiększa ich sprężystość oraz nawilża. Jego działanie na płytkę paznokcia również jest korzystne – uelastycznia ją i chroni (stąd kolagen często stanowi składnik odżywek do paznokci oraz lakierów). Dawniej zabiegi z kolagenem były dostępne głównie w salonach odnowy biologicznej. Współcześnie – na rynku istnieje szeroka oferta kosmetyków zawierających kolagen morski. Można go znaleźć zarówno w kremach, tonikach i mleczkach do twarzy, w kosmetykach do pielęgnacji ciała, mgiełkach do opalania, kosmetykach do włosów a nawet w kosmetykach kolorowych (szczególnie pożądany jest kolagen w tuszach do rzęs).

PODZIEL SIĘ: