Poznaj sposoby, które pomogą ci uratować pokruszony cień

cienie

Ulubiony cień do powiek zamienił się w drobny pył? Wcale nie musi to oznaczać smutnego pożegnania z kosmetykiem, gdyż ten problem da się z łatwością rozwiązać!

Domowe sposoby

Efekt upuszczenia kosmetyku czy turbulencji w podróży da się naprawić. Aby nasz cień wrócił do formy sprzed wypadku, wystarczy wypróbować któryś ze sposobów. Metod na odzyskanie naszych cieni jest kilka. Wystarczy, że wybierzemy taką, która najbardziej nam odpowiada.

Zastosować możemy metodę alkoholową. pokruszony cień należy zebrać delikatnie i umieścić ponownie w pojemniczku. W razie większych grudek trzeba rozbić je nożykiem. Gdy nasz cień będzie całkowicie sypki wlewamy do niego alkohol, w odpowiedniej proporcji tak, aby stworzył z kosmetykiem papkę. Po wymieszaniu i wygładzeniu cień należy przykryć chusteczką higieniczną a na nią położyć np. monetę. Stopniowe ugniatanie pomoże pozbyć się alkoholu, który wsiąknie w chusteczkę. Alkohol dodatkowo odkazi nasz kosmetyk. Tak uratowany cień nadaje się do ponownego użycia.

Pomocny może okazać się także zmywacz do paznokci. Do sproszkowane cienia należy dodać kilka kropel zmywacza do paznokci. Całość mieszamy drewnianą wykałaczką. Po tej czynności wyrównujemy masę do krawędzi pojemniczka. Tak uratowany cień odstawiamy na 24 godziny, aby aceton mógł odparować. Po tym czasie możemy znowu się nim malować.

cienie

Aby wciąż móc korzystać z ulubionego cienia do powiek, który miał bliskie spotkanie z podłogą trzeba pozbierać wszystkie jego okruszki i wsypać do zakręcanego pojemniczka np. po kremie. Po zamknięciu należy wstrząsnąć pudełkiem. Z zaprasowanego cienia powstanie nam sypki proszek, który dalej będzie spełniał swoją funkcję i zdobił nasze oczy. Do jego aplikowania najlepszy będzie pędzelek.

Zanim wyrzucimy kosmetyk, który spisaliśmy na straty poszukajmy domowych sposobów na uratowanie go. Niewielki wysiłek może pozwolić na ponowne użycie cienia do powiek, który jeszcze przed chwilą był w całkowitej rozsypce.

PODZIEL SIĘ: