Najczęstsze błędy popełniane przy nakładaniu perfum

najczęstsze błędy popełniane przy nakładaniu perfum

Wiele osób chciałoby cieszyć się ulubionym zapachem możliwie najdłużej. Z drugiej jednak strony tylko niektórzy przykładają wagę do tego, jak aplikują perfumy czy w jaki sposób je przechowują. Tymczasem każdy z tych aspektów może mieć istotny wpływ na trwałość zapachu.

 

Dobrze dobrane perfumy mogą być czymś więcej niż uzupełnieniem stylizacji. Idealnie dopasowane będą podkreślać nasz charakter i definiować nasze upodobania, a nawet dodawać nam energii do działania i poprawiać samopoczucie. Chcąc jednak cieszyć się takim działaniem zapachu, musimy wiedzieć, jak właściwie go stosować.

Pocieranie nadgarstków po aplikacji

Jednym z najczęściej popełnianych błędów jest pocieranie nadgarstków tuż po aplikacji perfum na skórę. Robiły tak nasze babcie i matki, dlaczego więc my nie możemy tego robić? Powód jest bardzo prosty. Tak niepozorna czynność niszczy strukturę zapachu i obniża jego trwałość. Pocierając nadgarstki po spryskaniu skóry perfumami, nieświadomie aktywujemy ostatnie nuty zapachowe, które powinny odsłonić skrywane akordy dopiero po kilku godzinach. Efekt? Aromat, który miał nam towarzyszyć przez cały dzień, ulatnia się w bardzo krótkim czasie.

najczęstsze błędy popełniane przy nakładaniu perfum

Przechowywanie perfum w łazience

Wiemy, że flakony perfum są piękną dekoracją. Wiemy, że to duże ułatwienie, gdy znajdują się pod ręką. Jednak łazienka to naprawdę jedno z najgorszych miejsc, tuż obok parapetu przy oknie, w którym możesz przechowywać swoje ulubione zapachy. By cieszyć się skrywanym w uroczych buteleczkach aromatem przez naprawdę długi czas, trzymaj je w ciemnym, suchym i chłodnym miejscu. Wystawianie ich na działanie wilgoci i pary wodnej, a w przypadku parapetu również promieni słonecznych, skutecznie obniża ich trwałość.

najczęstsze błędy popełniane przy nakładaniu perfum

Potrząsanie perfumami przed użyciem

Choć zwyczaj ten zaczął już być rozpatrywany w kategoriach miejskiej legendy, niektórzy wciąż wychodzą z założenia, że przed aplikacją należy dobrze wymieszać składniki perfum. Możesz jednak zaufać twórcom zapachów – oni zrobili to wystarczająco dokładnie. Perfumy powinny pozostać niezmącone, co pozwoli zachować ich kompozycję, nie wspominając już o uniknięciu ryzyka upuszczenia buteleczki podczas potrząsania. Chyba nie chciałabyś, żeby twój najnowszy zapach Nina Ricci https://tagomago.pl/producent/51/nina-ricci/  wylądował na podłodze po kilku dniach od zakupu?

Aplikacja perfum w przypadkowych miejscach

Wiele osób żyje w przekonaniu, że perfumy można aplikować dosłownie w każdym miejscu ciała – ważne, by nałożyć ich odpowiednio dużo. Nie do końca tak to działa. Kolejne nuty zapachowe aktywują się pod wpływem temperatury naszego ciała, dlatego najlepiej pryskać nimi te jego fragmenty, w których żyły znajdują się blisko skóry: szyję, okolice serca czy nadgarstki. Dobrym miejscem na aplikację perfum jest również kark – nałożony w tym miejscu zapach będzie powoli uwalniał następujące po sobie akordy.

Nieodpowiednie nawilżanie skóry

Jeśli chcemy, by piękny aromat towarzyszył nam przez cały dzień, musimy również zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry. Regularnie stosuj balsamy i mleczka do ciała, pamiętaj o regularnym piciu wody, zaś bezpośrednio przed aplikacją perfum posmaruj się bezzapachowym kremem – na tak przygotowanej skórze zapach utrzyma się przez co najmniej kilka godzin.

PODZIEL SIĘ: