Moda na kolor na ustach

szminki

Jeszcze kilka lat temu większość ust nosiła na sobie słodkie błyszczyki i część ich zwolenniczek jest im wierna do dziś. Ale trochę czasu upłynęło i wiele kobiet przekonało się do szminek – w końcu jest tyle barw do wyboru, że każda znajdzie dla siebie idealną.

Hity 2015 roku

Moda ma to do siebie, że zmienna jest – a kolory szminek zmieniają się często i ze skrajności w skrajność. Obecnie (szczególnie w sezonie wiosna-lato) królować mają odcienie mandarynki, mocnej czerwieni, ciemnego fioletu, pudrowego i lalkowego różu a także karminy. Co łączy je wszystkie? Intensywność barwy. Dużą popularność zdobyły również wszystkie ich matowe wersje. Ważne jest również to, że reszta makijażu ma być teraz wyjątkowo delikatna i nie rzucająca się w oczy – uwagę ma przykuwać tylko barwa ust.

Czym kierować się przy wyborze szminki?

Oczywiście ważne jest to, żeby utrzymywała się jak najdłużej – ciekawy kolor nic nie pomoże, jeśli po paru minutach po pięknych ustach nie będzie już śladu. Dlatego właśnie w składzie powinna znajdować się wysoka ilość pigmentów i podkreślona powinna być długotrwała formuła. Dość częstym problemem po użyciu szminki są suche usta – warto więc o nie szczególnie zadbać: peeling, jakiś krem i witaminy zawarte w wybranej przez nas szmince powinny rozwiązać problem (lub nie dopuścić do jego powstania!).

A troszkę bardziej standardowo?

Jeśli chcesz przekonać się do szminki i dopiero zaczynasz swoją przygodę z nią, to nie musisz kierować się w wyborze tym, co jest w danym sezonie modne. Najlepiej popróbuj różne odcienie i w ten sposób wybierz taką, w której nie tylko jest Ci ładnie, ale i tę, w której po prostu dobrze się czujesz. Jeśli kompletnie nie masz pomysłu na kolorową pomadkę i dobranie do siebie konkretnego koloru, to pokieruj się zasadami neutralności, czyli odpowiedniego dobrania do koloru włosów. Tym sposobem blondynkom przypadają głównie pastelowe róże lub rzucające się w oczy czerwienie, miło widziane są za to różnobarwne błyszczyki. Brunetki wygrały największą ilość kolorów, ponieważ dobre są dla nich zarówno czerwienie, jak i brązy, fiolety, brązy oraz tak zwane brudne róże. Szatynki powinny postawić przede wszystkim na pomarańcze, brązy i róże, a na rudowłose czekają przeróżne odcienie karmelu, brązu i intensywnego fioletu.

Warto jednak mieć na uwadze to, że wiele zależy od typu karnacji, który mamy oraz od pory roku – zupełnie inaczej wyglądamy zimą niż wtedy, gdy nasza skóra muśnięta jest słońcem. Nie bez znaczenia jest również wielkość i kształt ust, dlatego jaka zasada powinna panować? Próbuj różnych kombinacji i dobierz coś do swojego indywidualnego wyglądu.

Zapraszamy na stronę: http://goldenrose.pl/

Artykuł sponsorowany

PODZIEL SIĘ: