Czy cukier szkodzi urodzie?

cukier szkodzi

Nie od dziś wiadomo, jak jedzenie bezpośrednio wpływa na kondycję włosów, skóry oraz paznokci – słowem – urodę.

Działanie cukru na nasz wygląd

Szczególnie negatywną sławą w tej dziedzinie „szczyci się” cukier. Wbrew pozorom, ma on ogromne oddziaływanie na wygląd. Produkty bogate w cukry, często bezpośrednio przyczyniają się do wzrostu masy ciała. Za brak smukłej sylwetki często obwinia się tłuszcz. Tymczasem, problem tkwi w innej substancji, często kojarzonej z drobnymi kryształkami. Dlatego w trosce o piękną figurę oraz zdrowie, zdecydowanie raz na zawsze warto pożegnać się nie tylko z dropsami, ciachami, ale także z napojami gazowanymi. Cellulit nierzadko również jest wynikiem spożywania cukru.

Cukier a zdrowie zębów

Nic nie dodaje uroku kobiecie, jak piękny i zdrowy uśmiech. Tymczasem cukier niekorzystnie wpływa na wygląd zębów, powodując przebarwienia, próchnicę, w efekcie również problemy z dziąsłami. Co więcej, cukier przyczynia się do wypłukiwania z organizmu wapnia, przez co zęby stają się mniej odporne na uszkodzenia lub zwyczajnie osłabione.

Cukier obniża elastyczność skóry!

cukierTeraz czas na krótką lekcje chemii. Glikacja białek polega na przyłączaniu się glukozy do wolnych grup aminowych białek (w tym kolagenu). Co to oznacza w praktyce? Skóra pod wpływem działania cukru traci elastyczność, a co się z tym wiąże, jest bardziej skłonna do zmarszczek. Zatem jeśli chcesz na dłużej zachować piękny wygląd, już teraz zdecydują się na zdrowe nawyki – zrezygnuj z cukru!

Natalia Wieteska

PODZIEL SIĘ: