Makijaż, który czyni cuda

makijaż wyszczuplający twarz

Która z nas nie chce mieć perfekcyjnego makijażu, który zakryje nasze niedoskonałości? Dzisiejsze techniki wizażu potrafią czynić prawdziwe cuda! Dzięki modelowaniu makijażem idealna twarz jest teraz na wyciągnięcie ręki.

Na czym polega modelowanie twarzy makijażem?

Modelowanie twarzy, inaczej konturowanie twarzy za pomocą makijażu, to nowa technika wizażu, która pozwala na zamaskowanie niedoskonałości cery oraz poprawienie rysów twarzy. Dzięki temu można wyszczuplić twarz bez żadnych inwazyjnych zabiegów. Modelowanie pozwala na skorygowanie kształtu nie tylko samej twarzy, ale również nosa, czoła i brody. To przede wszystkim alternatywa dla medycyny kosmetycznej.

Na czym dokładnie polega taki makijaż? Przy pomocy odpowiednich kosmetyków nadajemy swojej twarzy określony zarys. Polega to przede wszystkim na operowaniu światłocieniem. Dlatego niezbędnym elementem do modelowania konturu twarzy jest fluid w kilku odcieniach: dopasowanym do naszego koloru cery, jaśniejszym i ciemniejszym. Warto też dobrze określić kształt swojej twarzy oraz co dokładnie chcemy w niej poprawić: czy ma to być zwężenie nosa, zmniejszenie zbyt wypukłego czoła czy może wyróżnienie kości policzkowych. Każdy rodzaj twarzy wymaga innej techniki. Zasady jednak są dwie: albo podkreślamy swoje rysy, albo je zmieniamy. Najbardziej pożądanym kształtem jest twarz owalna i to ona służy za cel i przykład do konturowania.

Jak się przygotować do modelowania twarzy?

Podstawą naszych przygotowań jest oczywiście wiedza o tym, co chcemy w sobie zmienić i skorygować. Dobrze jest też określić dokładnie rysy naszej twarzy. Na początek warto poćwiczyć na papierze i rysunkach. Techniki takiego makijażu są dwie: albo na mokro, albo na sucho – ich jedyną różnicą są wykorzystywane kosmetyki. Do wykonania modelowania twarzy potrzebujemy:

  • fluidów w różnych tonacjach: jaśniejszych i ciemniejszych,
  • korektora,
  • pudru,
  • bronzerów i różów,
  • rozświetlaczy.

Przy zakupie kosmetyków zwracajmy uwagę, czy nie posiadają one w składzie niepożądanych tonów. Na przykład bronzery potrafią mieć pomarańczowe odcienie, które mogą jedynie uwydatnić niedoskonałości cery, zamiast je zatuszować.

Jak modelować?

Techniki są zależne od kształtu naszej twarzy – każda jest inna i czego innego wymaga, dlatego ważne jest, abyśmy były świadome swoich rysów. Wspomniana wcześniej twarz owalna jest generalnie modelem i przykładem idealnego kształtu twarzy, który każda kosmetyczka uzna za ideał. Zatem przy modelowaniu twarzy prostokątnej, trójkątnej i pociągłej przeważnie cieniuje się ją w taki sposób, aby złagodzić rysy żuchwy. W tym celu operuje się ciemniejszym odcieniem fluidu, którym maskuje się niechciane kształty. Z kolei jaśniejszym fluidem uwypuklimy wszelkie rysy, które chcemy, by bardziej przyciągały uwagę. Dlatego przy modelowaniu twarzy owalnej zazwyczaj częściej będziemy ją rozjaśniać niż przyciemniać, by podkreślić jej zalety. Można więc wysnuć jedną podstawową zasadę: przyciemniamy nasze wady, rozjaśniamy zalety.

Jeśli wykonanie takiego makijażu okaże się dla nas za trudne i zapragniemy mieć bardziej profesjonalny, dobrze zwrócić się do salonu kosmetycznego, który zagwarantuje jego najlepsze wykonanie. Jednym z nich jest warszawski salon Anlaya Day Spa, który specjalizuje się w różnych typach wizażu. Z jego ofertą zapoznać się można na stronie: http://www.anlaya.pl/wizaz/.

Artykuł sponsorowany

PODZIEL SIĘ: