Makijaż na Wigilię

Makijaż na Wigilię

Kosmetyki do makijażu uchodzą za najlepszych przyjaciół każdej kobiety. Z ich pomocą ukryjemy mankamenty swojej urody, eksponując jednocześnie swoje atuty. Wiele jednak z nas, zastanawia się, jak wykonać makijaż na Wigilię.

Makijaż na Wigilię powinien być spójny z naszą osobowością

Bardzo wiele kobiet zapomina o tym, że makijaż na Wigilię powinien współgrać z ich typem osobowości. Nie ma sensu malować się inaczej niż zazwyczaj, bo w takim make upie będziemy czuły się jak w przebraniu na Halloween. Jeśli ktoś na co dzień nie chodzi w smoky eyes, to niech nie testuje go podczas Świąt. Lepiej postawić na jaśniejszy makijaż oczu, zwłaszcza gdy w takim czujemy się najbardziej komfortowo. Podobnie jest z pomadkami. Jeśli nie malujesz ust na czerwono, bo nie lubisz się aż tak wyróżniać, to postaw raczej na sprawdzony odcień pomadki.

Makijaż wigilijny powinien bazować na sprawdzonych kosmetykach

Wigilia to kiepski czas na testowanie nowych kosmetyków do makijażu. Po pierwsze, masz mało czasu na to, aby się ubrać i umalować, a aplikacja nowych produktów może okazać się problematyczna. Poza tym nie wiesz, czy któryś z kosmetyków cię nie uczuli. Nie chcesz przecież jechać na pogotowie zamiast do rodziców na wieczerzę wigilijną.  Stosując sprawdzone kosmetyki, wiesz, jak zachowa się make up. Podkład ci raczej nie spłynie, cienie nie wejdą w załamania powieki, a na ustach nie pozostanie nieestetyczny efekt konturówki.

Makijaż na Wigilię nie powinien być zbyt wieczorowy

Jeśli chcesz zaszaleć z makijażem, zrób to w Sylwestra. Wigilia to czas spotkania z najbliższymi, zatem nie powinnyśmy wówczas stawiać na zbyt drapieżny make up, który lepiej sprawdzi się w połączeniu z wieczorową kreacją niż zwykłą sukienką.

W Wigilię warto postawić na odrobinę blasku na powiekach

Wieczerza wigilijna to doskonała okazja, aby sięgnąć po połyskujące cienie i wykonać nimi makijaż oczu.  Święta aż proszą się o odrobinę blasku na powiece. Oczywiście radzimy tutaj stawiać na jasne złoto czy srebro, ewentualnie jasny róż czy fiolet niż mroczną, połyskującą czerń. Jasne cienie z odrobiną brokatu czy shimmera pięknie rozświetlą twoje spojrzenie przy wigilijnym stole.

Wieczerza wigilijna to idealny moment na użycie pomadki long lasting

Podczas kolacji wigilijnej sporo jemy i rozmawiamy, dlatego jeśli chcesz pomalować usta, postaw na pomadkę long lasting, która przetrwa te wyzwania. Zwykła bardzo szybko się zetrze, tworząc nieestetyczny efekt konturówki. Każda z nas powinna mieć jedną szminkę do zadań specjalnych, która wiernie trwa na swoim miejscu przez wiele godzin.

PODZIEL SIĘ: