Koloryzacja włosów farbami bez amoniaku

farby bez amoniaku

Koloryzacja to inaczej chemiczna ingerencja w strukturę włosa, z którym farba ma styczność. Mimo, że farbowanie pozwala uzyskać nowy kolor, to niszczy włosy. Na szczęście istnieją farby bez amoniaku, które nadają fryzurze nowy wymiar koloru i odżywienia przy minimalnym negatywnym wpływie szkodliwych składników obecnych w farbie. W artykule skupiamy się zatem na koloryzacji farbami bez amoniaku. Sprawdź dlaczego warto się do niej przekonać!

Czym jest amoniak?

Amoniak jest gazem, a jego obecność w farbie do włosów decyduje o skutecznym farbowaniu. Jeśli oczekujesz trwałego i nasyconego koloru, warto postawić właśnie na farby z amoniakiem, ponieważ ich zastosowanie jest gwarancją długotrwałego i pełnego głębi koloru. Niestety gaz ten jest bardzo szkodliwy. Ma nieprzyjemny zapach, zatem dla wrażliwców nie sprawdzi się, ponieważ może wywołać silne podrażnienia skóry głowy czy też oczu (zapalenie spojówek). Nie jest także polecany dla tych, których włosy z natury są osłabione i podatne na zniszczenie, a przy tym cienkie. Amoniak działa bardzo intensywnie i może znacznie popalić włosy, które później trudno będzie zregenerować. Otóż jego zadaniem jest otwarcie łuski włosa, wyparcie naturalnego koloru i przy pomocy utleniacza nadanie włosom nowego koloru. Warto zastanowić się zanim przystąpisz do koloryzacji farbami z amoniakiem, ponieważ raz zastosowana zmieni Twoje włosy bezpowrotnie.

Wybierz farbę bez amoniaku

Farby bez amoniaku to opcja idealna dla osób, które nie znoszą drażniącego zapachu tego składnika. Polecane są również dla tych o osłabionych włosach, których lepiej nie niszczyć dodatkowo, ale zadbać o odnowę i regenerację. Wybierając farby bez amoniaku, musisz jednak liczyć się z kilkoma ważnymi aspektami.

  • Wiele farb bez amoniaku, zawiera składnik, który jest alternatywą dla tego gazu. To MEA, czyli metyloamina. Ma ona takie same funkcje jak amoniak z tym, że nieco łagodniejsze. Otóż MEA również odpowiada za nadanie włosom nowego koloru, jednak bez tak negatywnego wpływu.
  • Farby bez amoniaku nie są tak skuteczne, jak te z amoniakiem. Nie nadają tak długotrwałego koloru, jednak z jednej strony jest to zaleta. Otóż masz pewność, że nie będziesz mieć tak bardzo zniszczonych włosów oraz odrostów.
  • Wybierając dobre farby, np. farby bez amoniaku Garnier Olia możesz mieć pewność, że obok nowego koloru zyskasz niesamowite odżywienie włosów. Garnier Olia bazuje na mocy olejków, które doskonale pielęgnują włosy, czynią je miękkimi i nadają niesamowity połysk włosom.
  • Farby bez amoniaku są skuteczne,  a przy tym bezpieczne. Tak samo nadają włosom nowy kolor i pokrywają siwe kosmyki. Różnica polega na tym, że uzyskany kolor jest mniej trwały, co nie znaczy, że gorszy.

Garnier Olia – koloryzacja bez amoniaku

Farby Garnier Olia nie zawierają amoniaku, ale bazują na olejkach kwiatowych. Dzięki nim podczas farbowania włosów w domowym zaciszu mile zaskoczysz się pięknym zapachem farby. Dodatkowo Twoje włosy będą niesamowicie piękne, miękkie, gładkie w dotyku i sprzyjające stylizowaniu. Mało tego, uzyskany kolor będzie lśniący, pełen blasku i promiennych refleksów. Śmiało można powiedzieć, że Garnier Olia to jedne z naturalnych, a przy tym profesjonalnych farb. Polecane są one zarówno przez ‘’kobiety z sąsiedztwa’’, jak i zawodowych fryzjerów. Odwiedź stronę poświęconą tym farbom i wybierz swój idealny kolor z różnorodnej palety odcieni! W ofercie znajdziesz zarówno blondy, czernie, brązy, a nawet rudości i czerwienie. Możesz wybierać między wykończeniami matowymi, a także pełnymi lśniących refleksów.

Tekst sponsorowany

PODZIEL SIĘ: