3 kroki do pięknej cery

3 kroki do pięknej cery

Skóra na twarzy wymaga szczególnej pielęgnacji. To właśnie na twarzy gołym okiem widać efekty, jakie daje zachwiana gospodarka hormonalna, zła dieta czy stres. Oczyszczanie, złuszczanie i nawilżanie – to najważniejsze elementy pielęgnacji cery. Jeśli na twojej twarzy pojawiają się wypryski, stosując te 3 kroki możesz wyraźnie poprawić kondycję skóry.

 

Wypryski i zaskórniki mogą skutecznie popsuć humor, a nawet wpędzić w kompleksy. Jeśli chcesz, aby twoja cera prezentowała się znakomicie, skontroluj u specjalisty swój poziom hormonów, skoryguj dietę oraz poznaj 3 sposoby na właściwą jej pielęgnację. Dobierając kosmetyki oczyszczające, złuszczające i nawilżające, warto wybrać produkty pochodzące z jednej linii, ponieważ będą się one uzupełniały, wzmacniając wzajemnie swoje działanie. Tego typu produkty znajdziesz w ofercie Clinique.

Oczyszczanie

Oczyszczanie skóry to podstawa jej pielęgnacji. Nie wystarczy jedynie usunąć makijaż płynem do demakijażu i opłukać twarz wodą. Należy dokładnie usunąć wszelkie zanieczyszczenia oraz sebum. Nie jest to jednak prosta sprawa, bo przy dokładnym oczyszczaniu trzeba także zachować odpowiednią florę bakteryjną skóry. W związku z tym w oczyszczaniu cery twojej twarzy najlepiej sprawdzą się produkty, które działają czynnie powierzchniowo.

sposoby na piękną cerę

Zabieg oczyszczania powinien być powtarzany rano i wieczorem. Zanieczyszczenia zbierają się na twarzy nawet podczas nocnego spoczynku – znajdują się one bowiem na pościeli, ręcznikach czy rękach. Myjąc twarz, unikaj jednak intensywnego pocierania twarzy – delikatne ruchy masujące sprawią, że łatwiej unikniesz powstawania podrażnień.

Złuszczanie

Proces złuszczania naskórka to kolejny ważny etap pielęgnacji. Powinny uwzględniać go osoby o wszystkich rodzajach cery. Jednak najczęściej, nawet 3 razy w tygodniu, powinien on być powtarzany w przypadku pań o cerze tłustej lub trądzikowej. Natomiast osoby o cerze normalnej lub suchej mogą złuszczać skórę na twarzy raz w tygodniu.

Złuszczanie polega na usunięciu martwych komórek naskórka. Aby zabieg ten był faktycznie skuteczny zamiast peelingów ziarnistych, które usuwają naskórek metodą mechaniczną i mogą podrażniać, lepiej zastosować preparaty o działaniu keratolitycznym. Ich działanie pozwala zmniejszyć łojotok oraz ograniczyć rogowacenie naskórka, które są bezpośrednią przyczyną powstawania wyprysków. Preparaty tego typu zawierają zazwyczaj kwasy o łagodnym działaniu np. glikolowy lub salicylowy. Są one najlepszą propozycją dla cery tłustej oraz trądzikowej.

Natomiast osoby o cerze zwykłej, suchej lub wrażliwej powinny postawić na peelingi enzymatyczne. Mają one słabsze działanie i powstały w oparciu o enzymy roślinne. Nakłada się je jak maseczki i spłukuje po określonym czasie. W rezultacie skóra jest wygładzona, a jej kolor wyrównany.

pielęgnacja skóry twarzy

Nawilżanie

Ostatnim krokiem na drodze do pięknej cery jest jej nawilżanie. W procesie oczyszczania oraz złuszczania, a także podczas codziennego funkcjonowania, skóra twarzy jest narażona na wysuszanie. Dobry krem nawilżający powinien głęboko nawilżyć skórę oraz pobudzić ją do regeneracji uszkodzeń. Poszukując preparatu nawilżającego najlepiej jest wybrać ten zawierający mocznik, który wykazuje zdolność wiązania wody w komórkach skóry. Ponadto kosmetyki mogą być wzbogacane wyciągami roślinnymi o nawilżającym działaniu np. z aloesu, ogórka lub rumianku. W przypadku cery trądzikowej i tłustej należy postawić na lekkie kremy o niewielkiej zawartości tłuszczu.

Tekst partnera

PODZIEL SIĘ: