Jak rozsądnie kupować kosmetyki?

Jak rozsądnie kupować kosmetyki

Kosmetyki kuszą nas z każdej strony. Nieustannie są objęte jakąś akcją rabatową. Dodaje się także do gazet. Na rynku nieustannie pojawiają się jakieś nowości, za którymi trudno nadążyć. Jak rozsądnie kupować kosmetyki?

Kupuj tylko to, czego naprawdę potrzebujesz

Wiele z nas kupuje kosmetyki tylko dlatego, że właśnie  są dużo tańsze niż zazwyczaj. Popyt na wiele produktów nakręcają promocje, nie nasze rzeczywiste potrzeby. Jeśli potrzebujesz szamponu, to nie kupuj dodatkowo kremu do twarzy, dlatego że zachęca do niego ekspedientka.  Co z tego, że za każde 60 zł na kosmetyki kolorowe, otrzymujesz 10 zł rabatu, skoro potrzebujesz tylko jednej szminki za 30 zł?

Kupuj sprawdzone kosmetyki

Nie ma sensu ciągle eksperymentować z nowymi kosmetykami. Po pierwsze, można w ten sposób narobić sobie problemów z cerą i wypryskami. Po drugie, jeśli produkt okaże się niewypałem, to go prawdopodobnie wyrzucisz i będziesz musiała wrócić do tego, co już znasz. Lepiej być wierną konkretnym specyfikom i wydawać mniej na ich zakup.

Ogranicz liczbę lakierów do kilku

Wiele z nas lubi mieć prawdziwą tęczę z lakierów do paznokci. Tymczasem nie jesteśmy w stanie ich wszystkich zużyć, zanim te się rozwarstwią, zaschną etc. Może się okazać, że każdy lakier użyłaś tylko 2 razy, większość zawartości wylądowała zaś w koszu. W ten sposób nie tylko marnotrawisz pieniądze, ale też zanieczyszczasz środowisko.

Nie szalej z liczbą podkładów czy szminek

Podkładów i szminek też nie zużyjesz w przewidzianym terminie. Od momentu otwarcia masz zazwyczaj 6 miesięcy na ich spożytkowanie. Jest to bardzo trudne, ponieważ otrzymujemy stosunkowo dużo produktu. Dlatego lepiej jest postawić na jeden podkład i 3-4 szminki.

Sama komponuj palety cieni

Nie kupuj gotowych palet cieni, jeśli te nie satysfakcjonują cię w 100%. Lepiej skomponować własny set i używać go regularnie niż mieć 5 drogich palet, przy czym z każdej sięgamy tylko po 2 odcienie. Reszta nam bowiem nie odpowiada kolorystycznie.

PODZIEL SIĘ: