Pożegnaj rozdwojone końcówki raz na zawsze!

rozdwojone końcówki
Andrey Zvyagintsev z Unsplash
Rozdwojone końcówki to problem wielu osób, szczególnie pań. Wówczas włosy nie prezentują się dobrze i są trudne do ujarzmienia. Czy to oznacza, że trzeba ścinać swoje kosmyki? Nie zawsze, czasem wystarczy odpowiednia pielęgnacja, by przywrócić włosom ich dawny blask.

Czym są rozdwojone końcówki? Wystarczy przyjrzeć się końcówkom włosów, by zobaczyć, że na końcu są rozdzielone. To oznacza, że ich struktura została uszkodzona. Problem zazwyczaj dotyczy pań, które mają długie włosy.

Rozdwojone końcówki – dlaczego tak się dzieje?

W jaki sposób struktura włosa się uszkadza? Czynników i powodów może być wiele. Często w grę wchodzi nieodpowiednia pielęgnacja np. częste używanie suszarki z gorącym nawiewem, niewłaściwe używanie szczotki (szarpanie kosmyków), niewłaściwe zabezpieczenie włosów przed warunkami atmosferycznymi, np. promieniowaniem UV. Do tego doliczyć należy także częste farbowanie (głównie rozjaśnianie), stosowanie prostownic, lokówek oraz robienie „trwałej”. Także nieodpowiednie preparaty do włosów mogą sprawić, że pojawią się rozdwojone końcówki.

Najbardziej drastyczną wizją jest ścinanie włosów. Okazuje się jednak, że nie jest to konieczne, jeśli sięgniemy się po dobrej jakości kosmetyki i pozbędziemy się złych nawyków dotyczących pielęgnacji naszej czupryny.

Jaki kosmetyk najlepszy na rozdwojone końcówki?

Chcąc wygładzić i zadbać o swoje włosy dzięki pozbyciu się rozdwojonych końcówek – konieczne jest sięgnięcie po dobrej jakości specyfiki. Tylko które będą naprawdę skuteczne? Warto spróbować „Opatrunku na rozdwojone końcówki” Garnier Fructis. Takie serum do włosów gwarantuje intensywną odbudowę zniszczonych kosmyków. Już po kilku użyciach powinny stać się zauważalnie odbudowane i zregenerowane. Wszystko dzięki temu, że kosmetyk wzbogacony jest olejkiem z amli (indyjskiego drzewa, który ma doskonałe właściwości lecznicze i chętnie stosowane jest także w kosmetyce). Olejek ten świetnie scala rozdwojone końcówki i chroni je przed koniecznością ścięcia. Stosowanie serum pozwala je wygładzić od nasady po same końce. Okazuje się, że już o tygodniu problem może zmniejszyć w 77%. Dzięki takim specyfikom rozdwojone końcówki mogą odejść w zapomnienie.

Warto zawsze sięgać po kilka produktów z tej samej serii. Wówczas działają silniej, szybciej i skuteczniej, opierają się bowiem na takich samych formułach, przez co się „uzupełniają”.

PODZIEL SIĘ: