Absolutne must have aktywnego faceta

Absolutne must have aktywnego faceta
Alexander Redl z Unsplash
Aktywny i modny facet musi starannie dobierać garderobę, ale także kosmetyki i akcesoria na siłownię. Dopiero wszystkie te elementy definiują styl i stają się wyróżnikiem charakteru. Podpowiadamy, jakie kosmetyki są absolutnym must have dla aktywnego mężczyzny.

Szampon do włosów i mydło albo żel pod prysznic to cała męska kosmetyczka? Dorzucisz jeszcze kosmetyki do golenia? Odpowiednia pielęgnacja ciała składa się z kilku etapów, dlatego tę listę warto jednak wydłużyć, uzupełniając o kilka innych kosmetyków. Jakich? Antyperspirant – np. Garnier men deodorant mineral, woda perfumowana, krem nawilżający do twarzy itd. to absolutny must have współczesnego aktywnego mężczyzny.

Antyperspirant dla mężczyzny

Skuteczna ochrona przed potem to podstawa zarówno na co dzień, w pracy, jak i w siłowni. Warto regularnie stosować wysokiej jakości kosmetyk, np. Nivea, Rexona czy Garnier Men Deodorant Mineral. Długotrwała ochrona przed potem to podstawowa potrzeba nowoczesnych i aktywnie żyjących mężczyzn. Dezodoranty spełniają oczekiwania i zapewniają przyjemny zapach oraz brak potu nawet do 72 godzin.

Krem nawilżający do twarzy

Wielu mężczyzn wierzy w mity, że kremy przeznaczone są jedynie dla kobiet, a kosmetyki służą tylko do makijażu. Nawilżające i odżywcze kosmetyki wpływają korzystnie na skórę i hamują proces starzenia się, dlatego powinny być stosowane przez każdego – również panów. Prawdą jest, że mają oni o około 20 proc. grubszą skórę, ale też wymaga ona odpowiedniej pielęgnacji i profilaktyki przeciwstarzeniowej.

Perfumy, wody perfumowane lub zapachowe

Zapach przyciąga i intryguje – warto potraktować perfumy lub wodę perfumowaną jako jeden z elementów stylizacji, jej idealne dopełnienie. Kobiety często zmieniają perfumy zależnie od okazji, uroczystości czy pory roku. Panowie z kolei pozostają zwykle wierni jednemu zapachowi – to wystarczy, pod warunkiem, że będzie odpowiednio dobrany. Rano trzeba najpierw użyć dezodorantu – jak Fa Sport czy Garnier Men Deodorant Mineral – a następnie perfum czy wody perfumowanej.

Kosmetyki do włosów

Zależnie od długości włosów należy zadbać też o fryzurę. Niektórzy panowie nie muszą się o nią martwić, ale większość podąża za aktualnymi trendami i nosi nie tylko modną fryzurę, ale też dba o brodę. Większość panów regularnie stosuje szampon do mycia męskich włosów i ew. odżywkę. Włosy panów są sztywniejsze i grubsze niż włosy kobiet, wykazują też skłonność do łupieżu. Raz w tygodniu warto sięgnąć po maskę. Do modelowania służy z kolei pasta lub żel, a do utrwalenia efektu pianka.

Lista kosmetyków dla panów jest znacznie dłuższa i warto sukcesywnie ją poszerzać. Kosmetyki nie służą jedynie do makijażu – są podstawą w codziennej pielęgnacji i powinny być stosowane zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn.

Materiał zewnętrzny

PODZIEL SIĘ: