Triki makijażowe, które pozwolą ci wyszczuplić twarz

makeup

Smukła twarz wcale nie wymaga zbyt skomplikowanych zabiegów. Taki efekt uzyskamy za pomocą kilku makijażowych trików.

Modelowanie czyli trójwymiarowy efekt

Nasza twarz będzie wyglądała o wiele smuklej, jeśli odpowiednio ją wymodelujemy. W tym celu musimy zaopatrzyć się w puder brązujący. Taki kosmetyk, nałożony w niewielkiej ilości na linię żuchwy, brody, szyi i włosów sprawi, że optycznie będziemy wyglądać szczuplej. Aplikujemy go również na kości policzkowe. Puder nakładajmy pędzlem, wykonując delikatne pociągnięcia. Pamiętajmy jednak, aby nie przesadzić z jego ilością. Aby osiągnąć efekt głębi spróbujmy nałożyć jaśniejszy puder na środek brody, czoła, miejsca pod oczami i zmarszczki mimiczne. Policzki warto podkreślić różem. Całość wykańczamy jasnym sypkim pudrem, tak aby nasz makijaż wyglądał naturalnie.

Maskowanie czyli ukrywanie mankamentów

pędzel

Na zbyt szerokie czoło i inne mankamenty naszej urody także są sposoby. Skośny pędzel do różu będzie idealny dla posiadaczek okrągłej twarzy. Nałożony poniżej kości policzkowych uwydatni je, pięknie wysmuklając twarz. Z takim aplikatorem bez problemu uzyskamy pożądany efekt. Przy szerokim czole nie nakładajmy nigdy pudru poziomymi liniami, które zamiast wyszczuplić tylko je poszerzą. Kwadratowy kształt twarzy szybko zamienimy w owalny nakładając na boki żuchwy puder brązujący. Przy maskowaniu stosujmy matowe kosmetyki tylko na strefę „T” czyli nos, czoło i brodę. Matowe wykończenie optycznie zmniejszy nasz nos, przez co będzie on wyglądał zgrabniej.

Do takich zabiegów najlepiej zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria kosmetyczne. Dobre pędzle, wykonane z naturalnego włosia ułatwią aplikowanie kosmetyków. Pędzel kabuki poradzi sobie z dokładnym cieniowaniem pudru i nałożeniem go. Dzięki nim dokładnie rozprowadzimy produkt na twarzy i zużyjemy mniejszą jego ilość. Odpowiednio wymodelowana twarz będzie wyglądała pięknie. Triki makijażowe pozwolą na wydłużenie i wysmuklenie o jakim marzyłyśmy.

PODZIEL SIĘ: