Jaki jest twój typ urody?

typ-urody

Czasami ciężko wybrać nam odpowiedni kolor ubrań, szminki czy nowej farby do włosów. Uroda dzieli się na różne typy kolorystyczne. Odpowiednie rozpoznanie pomoże w doborze idealnych kolorów.

Typy urody

Wyróżnia się podstawowe typy urody odpowiadające porom roku czyli wiosnę, lato, jesień oraz zimę. Są one zarówno ciepłe jak i zimne. Każdy z nich ma dopasowane, palety kolorystyczne, które podkreślają naturalne piękno.

Wiosna – osoby o tym typie urody charakteryzują się jasną cerą, która bardzo szybko się opala. Zielone czy niebieskie oczy oraz blond włosy posiadają kobiety o wiosennej urodzie. Dla takich osób najlepsze będą ciepłe barwy takie jak złoto, piaskowy brąz, jasny brąz. Odcienie zieleni także sprawdzą się w doborze stroju. Kosmetyki w odcieniach delikatnych róży podkreślą naturalne piękno. Delikatna, turkusowa biżuteria będzie stanowić dopełnienie stylizacji. Wiosny powinny unikać bieli oraz intensywnej czerwieni.

Lato – ten rodzaj dotyczy posiadaczek piegów i oliwkowej cery. Do brązowych i niebieskich oczu idealne będą barwy w odcieniach szarości i fioletów. Urodę podkreślą pastele i przygaszona czerwień. Biżuteria w starym stylu doda klasy bardziej niż złoto. Pomarańczowy, czarny i biały to kolory, które zdecydowanie nie pasują do takiej urody.

typ-urody

Jesień – charakteryzuje się jasną, piegowatą cerą i rudymi włosami. Granat oraz złoto uwydatnią nasze atuty, a brązy i zielenie sprawdzą się w codziennym makijażu. Naturalne dodatki, wykonane z bursztynu czy drewna będą pięknie prezentowały jako biżuteria. Jesienny typ powinien unikać koloru szarego, czarnego i różowego.

Zima – porcelanowa cera oraz czarne włosy jak u królewny Śnieżki to oznaki pani zimy. Przy tego typu urodzie najlepiej wpadają biele i beże oraz kontrasty kolorystyczne takie jak czerwień i granat. Makijaż w czarnych i malinowych barwach będzie idealnym dopełnieniem. Kobietom o takim chłodnym typie urody zaleca się biżuterię ze srebra, pereł lub platyny. Wszelkie pastele nie są odpowiednie dla takiego typu.

Typ urody musi być oceniany indywidualnie. Każda z nas jest wyjątkowa i może wyglądać wspaniale w innych barwach. Dobór kolorystyczny nie wyklucza mieszania się ze sobą przedstawionych typów. Nasza uroda może okazać się połączeniem któryś z nich. Poznanie pasujących do nas kolorów z pewnością pomoże w doborze makijażu i stylizacji, podkreślających nasze piękno.

PODZIEL SIĘ: