Jakich kosmetyków używać w przypadku problematycznej skóry głowy?

kosmetyki przeciwłupieżowe

Łupież, swędzenie, nadmierne przetłuszczanie się włosów, łojotokowe zapalenie skóry, łuszczyca, to główne objawy problematycznej skóry głowy. Powstają w wyniku zaburzeń funkcji skóry, objawiających się na przykład nadmiernym wydzielaniem sebum. Równie często ich przyczyną są zakażenia drożdżami Pityrosporum i Malassezia oraz bakteriami.

Łojotokowe zapalenie skóry i łupież to choroby dermatologiczne, które przyczyniają się do obniżenia naszego komfortu życia. Swędząca skóra głowy, wrażenie suchości naskórka, duża ilość wyprysków ropnych, które nie tylko nieestetycznie wyglądają, ale często również bolą, to główne problemy, z którymi muszą się zmierzyć osoby cierpiące na te choroby. Co gorsze, łojotokowe zapalenie skóry i łuszczyca mogą występować nie tylko na skórze głowy, ale również na bardziej widocznych miejscach, jak brwi.

Jakich kosmetyków stosować w przypadku łupieżu i łojotokowego zapalenia skóry?

Podstawowym kosmetykiem do stosowania w takim przypadku jest szampon z dziegciem. Należy go stosować jak najczęściej, ponieważ w tych chorobach dbanie o higienę powinno być wyjątkowo wzmożone. Szampon należy używać nawet codziennie. Zawarte w nim składniki aktywne pochodzenia naturalnego, a przede wszystkim wyciąg z dziegcia brzozowego, ograniczają przetłuszczanie się skóry głowy, leczą wypryski, koją podrażnienia i walczą z łupieżem. Jednak samo mycie włosów to oczywiście nie wszystko. Odpowiednia pielęgnacja to również codzienne nawilżanie, czyli stosowanie masek, odżywek lub balsamów do włosów. W przypadku tak problematycznej skóry głowy bardzo dobrze sprawdzają się olejki do włosów, które efektywnie nawilżają i odżywiają kosmyki, dodając im blasku, a przy tym nie podrażniają uwrażliwionej skóry głowy. Do innych, również zalecanych produktów zaliczamy wszelkie kosmetyki z aloesem, wyróżniające się skutecznością, bardzo delikatnym działaniem i doskonałymi właściwościami kojącymi.

Sukcesywne stosowanie odpowiednich kosmetyków pielęgnacyjnych w większości przypadków przynosi bardzo dobre efekty. Nasilenie problemów dermatologicznych jest zmniejszone, a czasami również dochodzi do całkowitego wyleczenia. Należy jednak pamiętać, że jeśli używanie odpowiednich kosmetyków nie przyniesie widocznej poprawy w ciągu kilku tygodni, to warto udać się do trychologa, który może zalecić odpowiednią diagnostykę i leczenie.

Tekst sponsorowany

PODZIEL SIĘ: