Elastyna – opis własności kosmetycznych

Elastyna to białko, które stanowi główny składnik sprężystych włókiem w skórze, dzięki czemu odpowiada za elastyczność i rozciągliwość tej tkanki. Elastyna występuje w organizmie ludzkim naturalnie. Co więcej – do pewnego wieku mają one naturalną zdolność do regeneracji. Niestety około 25 roku życia ten proces ulega spowolnieniu, i wraz z upływem lat jego tempo i intensywność gwałtownie maleją. W rezultacie skóra całego ciała traci swoją pierwotną elastyczność i sprężystość.

Elastyna hydrolizowana.
Współcześnie można temu zaradzić poprzez stosowanie elastyny hydrolizowanej. Preparaty pielęgnacyjne dostępne pod różnymi postaciami często łączą w sobie elastynę i kolagen – co wzmacnia działanie kosmetyku.
Do głównych właściwości kosmetycznych elastyny możemy zaliczyć: jej głęboko nawilżające i delikatnie wygładzające skórę działanie, zapobieganie powstawaniu głębszych zmarszczek, zapobieganie utracie elastyczności przez skórę, chronienie naturalnych włókien skóry przed szkodliwym działaniem elastyny (enzymu rozkładającego elastynę).

Elastyna w kosmetykach.

Elastyna ponad to może być stosowana w kosmetykach pielęgnacyjnych do włosów – nadaje im bowiem miękkość, pobudza wzrost, a także chroni przed działaniem szkodliwych środków chemicznych. Ostatnio dużą popularnością cieszą się także preparaty do paznokci z elastyną. Również na tym polu zapewnia ona kompleksową pielęgnację, uelastyczniając płytkę paznokcia, chroniąc ją, a także przedłużając trwałość samego kosmetyku. Elastyna jest składnikiem wszechstronnym, który z powodzeniem odnajduje zastosowanie w preparatach pielęgnacyjnych do skóry twarzy (i całego ciała), płynach do kąpieli, szamponach, ale także kosmetykach kolorowych jak tusze do rzęs, pudry, cienie do powiek. Kosmetyki z elastyną można stosować w każdym wieku (dla lepszego nawilżenia), jednak w szczególności są zalecane dla cery dojrzałej.

PODZIEL SIĘ: