Za jakie kosmetyki nie warto przepłacać?

Za jakie kosmetyki nie warto przepłacać

W perfumeriach możemy dziś kupić różnego rodzaju kosmetyki. Część z nich jest dostępnych w normalnej cenie, ale za część zapłacimy dużo więcej. Są to tzw. kosmetyki ekskluzywne.  Czasem opłaca się zapłacić nieco więcej w zamian za jakość. Za jakie kosmetyki nie warto przepłacać?

Zmywacz do paznokci

Każdy zmywacz do paznokci bazuje albo na acetonie, albo na alkoholu izopropylowym. Jego działanie zależy od użycia któregoś z wyżej wspomnianych rozpuszczalników. Oczywiście zmywacz może także zawierać pantenol, alantoinę, jakieś olejki czy witaminę E.  Wiele firm dodaje także komponent zapachowy, by zmywanie paznokci było choć troszkę przyjemniejsze. Warto jednak pamiętać, że nawet pachnący zmywacz do paznokci z pompką i witaminą E nie jest wart więcej niż 10 zł. Płacenie za taki produkt 50 zł lub więcej to zwykła strata pieniędzy.

Lakier do paznokci

Jakość lakierów do paznokci wzrasta wraz z ceną tylko do pewnego momentu. Później nie widać już żadnej różnicy między lakierem wysokopółkowym, a tym za 30 zł. Ba, bardzo często lakiery marek ekskluzywnych mają tylko oryginalne, zapadające w pamięć opakowania. Ich zawartość pozostawia wiele do życzenia. Lakiery za 100 zł potrafią odpryskiwać nazajutrz od wykonania manicure.

Antyperspirant w kulce

Dobry antyperspirant o przyjemnym zapachu kupimy do 12-15 zł. Nie musimy za niego płacić 70 zł. Taki produkt nie zapewni nam mocniejszej ochrony od zwykłej kulki na bazie soli aluminium. Nie warto też płacić za ekskluzywny zapach, ponieważ ten zazwyczaj nie jest tak trwały jak perfumy. Lepiej zainwestować w te drugie. Perfumy wysokopółkowe nie tylko rozwijają się w ciągu dnia, ale też dłużej utrzymują się na skórze.

Żel pod prysznic

Można zapłacić nieco więcej za ekologiczny żel pod prysznic, który jest bezpieczny dla naszej skóry i przyjazny środowisku. Jednak taki produkt kosztuje góra 25-30 zł. Żel pod prysznic krótko pozostaje na naszej skórze, dlatego jego zapach jest nietrwały. Nie warto zatem inwestować 50 czy 100 zł w produkt, który szybko się zużywa i nie pełni roli perfum.

Krem do rąk

Dobry, ekologiczny krem do rąk kosztuje ok. 30 zł. Więcej nie warto płacić, ponieważ tego typu kosmetyk nie zdziała nie wiadomo jakich cudów, w wielu przypadkach płacimy za markę, opakowanie, kampanię reklamową, a nie za jakość samego wyrobu.

PODZIEL SIĘ: