Malujemy brwi henną – poradnik krok po kroku

henna na brwi

Marzysz o pięknych, ciemnych brwiach? Efekt jak z salonu możesz uzyskać bez wychodzenia z domu. Jedyne czego Ci brakuje to henny i odrobiny cierpliwości. Wyjaśniamy krok po kroku, jak umalować brwi henną w domu.

Zadbane, wyregulowane i przyciemnione brwi niesamowicie zmieniają kształt twarzy. Warto o nie zadbać, szczególnie teraz, gdy mocniej podkreślone brwi są modne. Pamiętaj, aby kolor henny dopasować do swojej karnacji. Jeśli będzie zbyt ciemny, twarz nabierze poważnego, nieco ponurego charakteru. Za jasne brwi przy ciemnych włosach też nie będą wyglądać dobrze. Ich odcień powinien być zbliżony do naturalnego odcienia włosów. Brunetki mogą wybrać czarną hennę, blondynki jasnobrązową, a rudowłose naturalną farbę w odcieniu kasztanowym.

Co będzie potrzebne do umalowania brwi henną?

  • Henna w żelu lub proszku
  • Woda utleniona 3-procentowa do rozrobienia henny w proszku; inne preparaty rozrabia się zgodnie z zaleceniami producenta i mogą nie wymagać stosowania dodatkowo wody utlenionej
  • Małe naczynie do rozrobienia proszku lub żelu
  • Pędzelek do nakładania henny na brwi
  • Wacik lub patyczek higieniczny

Przez zabiegiem koloryzacji

Nie stosuj henny na świeżo wydepilowane brwi – to może podrażnić skórę i wywołać alergię. Jak przed każdym zabiegiem koloryzacji zaleca się zastosowanie próby alergicznej, bo henna mimo tego, że jest naturalna, również może powodować uczulenie. Jeśli wszystko jest w porządku, możesz rozpocząć nakładanie henny na brwi.

henna

Krok 1. Rozrabiane henny

Rozrób hennę w naczyniu w proporcjach podanych przez producenta. Henna powinna mieć konsystencję gęstej pasty.

Krok 2. Zabezpieczenie skóry

Brwi należy odtłuścić, wykonując demakijaż. Skórę wokół brwi, którą nie chcesz zabarwić henną, posmaruj wazeliną – zabrudzenia łatwiej zejdą.

Krok 3. Nakładanie henny

Henną nakładaj jak najbardziej precyzyjnym ruchem – od środka do zewnętrznego kącika, następnie od nasady do środka. Pamiętaj, aby kształt obu łuków był symetryczny i równy. Możesz go korygować na bieżąco patyczkiem higienicznym. Pomiędzy włoskami nie powinno być prześwitów skóry. Brwi pokryte zaschniętą henną wyglądają groteskowo, ale nie musisz się tym martwić – po zmyciu efekt będzie naturalny.

makijaż brwi

Krok 4. Zmywanie

Z reguły jaśniejsze włoski szybciej łapią kolor, a henna wolniej farbuje ciemne włoski, ale ta zasada nie zawsze obowiązuje. Hennę trzyma się na brwiach od 1 do 10 minut. Lepiej nie eksperymentować – farbując brwi po raz pierwszy, pozostaw hennę na jak najkrótszy czas. Farbę zmyj wilgotnym wacikiem i w razie potrzeby domyj wacikiem namydlonym. Pamiętaj, aby jako pierwszą zmywać brew jako pierwszą pokrytą farbą.

Kolor henny utrzymuje się średnio 2-3 tygodnie. Henna nie jest droga i wystarczy odrobina wprawy, aby uzyskać wymarzony efekt. Pomalowane brwi można malować cieniami, kredkami czy cieniami do brwi, aby dopracować jej kształt. Przeczytaj też, jak uzyskać idealne brwi – wszystko o regulacji brwi w domu.

Partnerem artykułu jest tagomago.pl

PODZIEL SIĘ: