Dlaczego warto dbać o siebie?

Dlaczego warto dbać o siebie

Wiele kobiet czasem popada w marazm. Wydaje im się, że nic dobrego już ich w życiu nie spotka. Ewentualnie znajdują sobie stałego partnera i uważają, że zdobyły go raz na zawsze. Na początku przestają się malować, potem chodzą tylko w wygodnych ubraniach, a na koniec ścinają włosy. Dlaczego warto dbać o siebie?

Dbanie o siebie poprawia nastrój

Kobiety, które dbają o siebie, cieszą się lepszym samopoczuciem. Wykonanie pełnego makijażu stanowi czystą przyjemność, podobnie jak ułożenie włosów, wybór odpowiedniej sukienki, torebki, butów oraz biżuterii. Gdy komponujemy swój outfit, czujemy się jak małe dziewczynki podczas zabawy. Same czynności sprawiają nam sporo frajdy.  Do tego efekt końcowy, gdy prezentujemy się jak milion dolarów, stanowi dla nas ogromną nagrodę. Wprawia nas ona w pozytywny nastrój.

Zadbana kobieta to kobieta pewna siebie

Gdy dbamy o swój wygląd zewnętrzny, nasza cera jest gładka, wolna od zaskórników, makijaż schludny, paznokcie ładnie opiłowane i pomalowane, a ubranie adekwatne do naszej sylwetki, czujemy się dobrze w swoim ciele. Emanujemy pewnością siebie. Inni widzą to i zaczynają nas poważniej traktować. Jesteśmy też dla nich dużo atrakcyjniejsze. Łatwiej przychodzi nam wypowiadanie własnego zdania i występowanie publiczne.

Zadbana kobieta jest atrakcyjna w oczach mężczyzny

Prawda jest taka, że jak filozoficznie nie podchodziłybyśmy do kwestii miłości, zwracając uwagę na kluczową rolę naszego wnętrza, to mężczyźni wciąż pozostają wzrokowcami. Zwracają uwagę na nasz wygląd i atrakcyjność fizyczną. Warto więc podkreślić swoje atuty, wcięcie w talii, piękny kolor tęczówki za pomocą makijażu czy długie nogi, nosząc krótkie spódnice, zamiast zdawać się tylko na fajny charakter. W końcu w jakiś sposób musimy wyróżnić się z tłumu i przyciągnąć do siebie tego jedynego.

Jak cię widzą, tak cię piszą

Prawda jest taka, że atrakcyjna, zadbana kobieta ma w życiu łatwiej. Kierowca autobusu chwila poczeka, aż dobiegnie do niego, pani w obsłudze klienta poważniej potraktuje twoje zgłoszenie, a urzędnik szybciej zajmie się twoim wnioskiem, gdy widzi przed sobą zadbaną, pewną siebie kobietę. Gdy wyglądamy niechlujnie, bardzo często same sobie wystawiamy negatywną laurkę. W rezultacie wiele osób ocenia nas jako flejtucha, który pewnie chodził po wodzie i zniszczył buty.

Dbając o siebie, dłużej zachowujesz młody wygląd

Gdy dbasz o swoją dietę, pielęgnację, regularną koloryzację i gładkość włosów, dłużej zachowujesz młody wygląd i pozostajesz atrakcyjna dla swojego partnera. Dlatego warto zadbać już dziś o to, co ląduje na twoim talerzu, jakich kremów i maseczek używasz, przy pomocy jakich farb maskujesz siwe włosy. Dbanie o siebie to przyjemny rytuał, który wcale nie zajmuje pół dnia. Nawet zapracowane kobiety mogą sobie na niego pozwolić.

PODZIEL SIĘ: