Jak dobrze włożyć tampon?

jak wkładać tampon

Każda kobieta doskonale wie, jak uciążliwy jest okres, w którym skazana jest używanie podpasek. Ich duży rozmiar, częsta trudność w użytkowaniu, jak również konieczność rezygnacji chociażby z kąpieli w basenie, są zmorą wielu Pań. Ciekawą alternatywą dla tradycyjnych wkładek są tampony, które zapewniają podwyższony komfort użytkowania. Doskonale chronią, a jednocześnie pozwalają na prowadzenie aktywnego trybu życia podczas „tych” dni. Jednak wielu kobietom, które nigdy wcześniej nie miały do czynienia z tamponami, ich aplikacja wydaje się niezwykle trudna. Nic bardziej mylnego! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach, aby z powodzeniem zaaplikować tampon i cieszyć się swobodą każdego dnia okresu. Przede wszystkim należy wybrać tampon odpowiedniej wielkości.

 

Początkujące osoby powinny zaopatrzyć się w wersję mini. Nieprawdą jest również, że tamponów nie mogą używać dziewice. Osoby, które stosują tampony już jakiś czas, powinny dobierać ich wielkość do siły krwawienia. Nadal jednak pozostaje nurtujące wiele dziewcząt pytanie: jak włożyć tampon? Przed wykonaniem tego zadania należy zadbać o higienę rąk oraz odprężenie. Następnie zdjąć osłonkę z tamponu i rozprostować sznurek, dokładnie sprawdzając czy nie jest nigdzie przerwany. Następnie jedną ręką rozchylić wargi sromowe, a wskazującym palcem drugiej z rąk zaaplikować tampon do pochwy, kierując go ku górze oraz tyłowi. W momencie, kiedy pojawi się opór, należy nieco zmienić kąt wkładania. Właściwie włożony tampon powinien być niewyczuwalny i dawać stuprocentowy komfort.

 

Teraz, kiedy już wiesz, jak wkładać tampon, możesz cieszyć się wygodą podczas każdego okresu, nie musząc tym samym rezygnować z aktywności fizycznej.

 

http://www.myob.pl/strona-glowna

Tekst sponsorowany

PODZIEL SIĘ: