Jak kupować kosmetyki w dobie koronawirusa?

Jak kupować kosmetyki w dobie koronawirusa

Koronawirus dotarł do Polski, a liczba chorych wzrasta z godziny na godzinę.  Jest on o tyle groźny, że niewiele o nim wiemy. Nie posiadamy stosownej szczepionki i leków zwalczających koronawirusa. Na dodatek wykazuje on tendencję do mutacji. Jako wirus osłonkowy jest odporny na środki rozpuszczające lipidy. Tylko częste mycie rąk  z użyciem mydła oraz środki dezynfekcyjne na bazie alkoholu mogą go usunąć z powierzchni naszej skóry.  Koronawirus jest bardziej zaraźliwy od wirusa grypy. Charakteryzuje się też wyższą śmiertelnością w grupach podwyższonego ryzyka – osoby starsze i cierpiące na choroby przewlekłe. Ponadto koronawirus może powodować postępujące zmiany zwłóknieniowe w obrębie płuc, nawet u osób, które pokonały chorobę. Jak kupować kosmetyki w dobie koronawirusa?

Kupuj sprawdzone kosmetyki bez używania testera

W związku z tym, iż koronawirus może pozostawać na przedmiotach od 2 do 9 dni w zależności od warunków temperaturowych, warto zrezygnować z testera. Jeśli skończył się dobry podkład czy kredka do brwi, kup dokładnie ten sam produkt, zamiast rozglądać się za nieco lepszym, co niesie ze sobą konieczność korzystania z testerów.

Po użyciu testera umyj ręce

Jeśli musisz skorzystać z testera, to zrób to w drogerii, która znajduje się w centrum handlowym. Po wyjściu ze sklepu idź do łazienki dokładnie umyć ręce wodą z mydłem. Nie musisz ich specjalnie dezynfekować. Wystarczy je dokładnie umyć zgodnie z zamieszczoną instrukcją. Pamiętaj, aby w drodze do toalety nie dotykać twarzy.

Nie nakładaj kosmetyków z testera na twarz

Nie wiesz, kto przed tobą korzystał z testera i czy był zdrowy. W związku z tym tester nakładaj na skórę dłoni, a nie bezpośrednio na twarz, bo możesz zrobić sobie krzywdę.

Kupuj nieużywane produkty, których nikt nie dotykał

Zwróć uwagę, czy szminka, którą kupujesz, nie nosi znamion używania, nie jest nigdzie maźnięta, zadrapana etc.  Jeśli widzisz, że ktoś przy niej gmerał, rozejrzyj się za czystym i nieotwieranym produktem. Dobrze jest kupować zafoliowane kosmetyki lub takie, które sklep zakleił ceną.

Zakupy online są bezpieczne

W związku z tym, że w sklepach online kontakt z kosmetykami ma tylko pracownik pakujący twoją paczkę, którą następnie przekazuje kurierowi, takie zakupy są dużo bezpieczniejsze.

Unikaj stania przy standach z osobami, które mają objawy grypopodobne

Jeśli widzisz, że pani przy szafie z kolorówką okropnie kaszle, to nie stój wraz z nią. Niestety, nie wszyscy są na tyle odpowiedzialni, by zrezygnować z zakupów na czas choroby. Przez takie osoby koronawirus, grypa i wirusy wywołujące przeziębienie mają raj na ziemi, co chwilę napotykają nowych żywicieli.

PODZIEL SIĘ: