Dieta – jakie jest jej znaczenie w odchudzaniu?

Dieta – jakie jest jej znaczenie w odchudzaniu?
Jannis Brandt z Unsplash

Atrakcyjna figura – kto o niej nie marzy? Jednak, by udało się osiągnąć ten cel, trzeba najpierw nad sobą ciężko pracować. W tym celu wiele osób sięga po różnego rodzaju diety. Choć praktycznie każda pomoże zrzucić zbędne kilogramy, nie każdą powinniśmy stosować.

Piękne ciało

Kobiety pragną być szczupłe i zgrabne, mężczyźni z kolei marzą o wyrzeźbionych mięśniach i sile Herkulesa. Niestety, większość z nas musi się zadowolić „przeciętnością”. Wymiary modelki czy figura atlety są niezwykle trudne do osiągnięcia. Tego nie zrobi się w ciągu kilku tygodni trenując samemu w domu. By osiągnąć „idealne” wymiary należy spędzić dziesiątki godzin na siłowni pod czujnym okiem trenera personalnego. Nie ma jednak większego problemu z tym, by nieco poprawić swoją sylwetkę i kondycję. Tutaj muszą zaistnieć dwa czynniki – trening i dieta. My skupimy się właśnie na tym drugim.

Dieta – dlaczego jest potrzebna?

Większość z nas nie przejmuje się zbytnio tym, co je. Kanapka z serem, na obiad ziemniaki i mięso, kolacji brak lub kształtem zbliżona do śniadania. Niestety, taki system żywienia, choć wygodny, smaczny i, z reguły, zdrowy, nie może być nazwany odpowiednią dietą. Choć bez wątpienia jest to jakiś rodzaj diety (sposobu odżywiania), nie pomoże ona nam w zrzuceniu zbędnych kilogramów, nawet w przypadku, gdy będziemy spędzać godziny na siłowni. Prawidłowo dobrana dieta ma nam dostarczyć niezbędnych składników odżywczych, sprawić, że będziemy najedzeni i jednocześnie pobudzić organizm do pracy. Przy wysiłku fizycznym tracimy energię, dlatego musimy ją na bieżąco uzupełnić. Choć bez wątpienia batonik dostarczy nam sporo kalorii, są to tzw. „puste kalorie”, których należy unikać.

Jaka dieta przy treningu?

Dieta Cambridge, dieta 1000 kalorii, dieta norweska, dieta kopenhaska, dieta samuraja – rodzajów diet jest wręcz niezliczona ilość. Każda z nich ma zarówno plusy, jak i minusy. Jednak czy warto sięgać po nie przy treningu? By się tego dowiedzieć, musiałbyś dokładnie przeanalizować każdą z nich i upewnić się, czy dostarczy ci odpowiednio dużo energii. Już teraz możemy ci zdradzić, że dieta 1000 kalorii tego nie zrobi. Na co więc postawić? Najlepiej sprawdź ten link i zobacz sam. My podamy ci tylko ogólne wytyczne. Jeżeli nie chcesz „bawić się” w diety i tracić czasu na gotowanie specjalnych posiłków, pójdź po najmniejszej linii oporu. Co to oznacza? Warzywa, owoce, chude mięso, nabiał, woda – to twoi nowi najlepsi przyjaciele. Wystarczy, że ze swojej diety wyeliminujesz nadmiar cukru, puste kalorie, białe pieczywo oraz napoje gazowane i alkohol. To na początek w zupełności wystarczy, by odczuć różnicę.

Dieta pudełkowa dla profesjonalistów

Jeżeli jednak zależy ci na szybszym uzyskaniu efektów, ale nie wiesz, jak to zrobić, postaw na ekspertów od diety. Rozwiązaniem jest dieta pudełkowa. Na czym ona polega? Dieta pudełkowa nie jest jednym rodzajem diety, ale określeniem na sposób dostarczania posiłków. W ten sposób działa m.in. strona https://www.eatzone.pl/. Zamawiamy dostosowany do naszych potrzeb catering dietetyczny w pudełkach i każdego dnia (lub co drugi dzień) posiłki są dostarczane pod drzwi naszego domu. Jest to o tyle wygodne, że wystarczy je wtedy podgrzać.

Tekst partnera

PODZIEL SIĘ: