Kosmetyki zawierające kolagen morski – właściwości

Kosmetyki z kolagenem morskim stanowią szeroką gamę preparatów. Mogą służyć zarówno do pielęgnacji skóry, jak i włosów czy paznokci. W zależności od stężenia kolagenu w kosmetykach, mogą one być stosowane codziennie, lub podczas zabiegów w gabinetach specjalistycznych. Kolagen jest często nazywany „białkiem młodości”. Jednak w kosmetykach stanowi nie tylko czynnik odmładzający (choć w połączeniu z kwasem hialuronowym potrafi nie tylko zwalczać, ale i zapobiegać powstawaniu zmarszczek).

Właściwości kolagenu.

Kosmetyki z kolagenem posiadają tak właściwości nawilżające, jak również napinające skórę. Mogą również służyć eliminowaniu blizn, rozstępów, łagodzeniu skutków narażenia na promieniowanie UV. Pomagają radzić sobie również z przebarwieniami, ogólnym przesuszeniem. Kolagen głęboko wnika w skórę, wiąże w niej wodę, oraz odżywia ją od środka. Doskonałym uzupełnieniem kremów do twarzy z kolagenem są filtry przeciwsłoneczne – takie połączenie stanowi bowiem optymalną pielęgnację, zarówno skóry młodej, jak i noszącej pierwsze oznaki starzenia się. Kolagen morski zawiera bowiem liczne aminokwasy oraz składniki pielęgnacyjne.

Kosmetyki i preparaty.

Preparaty pielęgnujące włosy zapewniają im nawilżenie, a do paznokci – elastyczność oraz ochronę. Kolagen taki pozyskuje się ze skóry i łusek ryb (głównie dorsza, tilapii). Kosmetyki z kolagenem działają nie tylko w sposób doraźny, nawilżając i wygładzając. Stymulują one jednocześnie komórki skóry tak, by zachodziły w nich procesy „samoleczenia” (czyli np. zabliźniania ran, odnawiania tkanki łącznej, zwiększania elastyczności skóry). Współcześnie popularne są zarówno preparaty z kolagenem morskim oraz fitokolagenem morskim (pozyskiwanym z alg), jak i nowatorskie kosmetyki z kolagenem z ryb słodkowodnych.

PODZIEL SIĘ: