Internetowa drogeria- krok w stronę klienta, czy nieudana próba na biznes?

drogerie internetowe

W Internecie znajdzie się miejsce dla każdego rodzaju biznesu. Jest to obszar gdzie można znaleźć wszystko, jeśli się tylko chce. Internetowe drogerie od kilku lat próbują zyskać popularność i zaufanie klientów. Czym różni się ich oferta od oferty sklepów stacjonarnych?

Zainteresowanie i szacunek podstawą biznesu

W każdym większym mieście znajdują się setki stacjonarnych drogerii. Wielkie sieciówki konsekwentnie zastępują drobne sklepiki, które nie potrafią się dłużej utrzymać na rynku. Decydując się na zakupy w danym miejscu klient na w głowie zazwyczaj to, aby jak najszybciej i w najbardziej komfortowy sposób zrobić zakupy. Liczy się dla niego dobra lokalizacja, dostępne produkty a także niska cena. Większość klientów posiadając wiedzę dotyczącej internetowych drogerii nie jest do nich nastawiona w pozytywny sposób. Dystans jest wytwarzany przez niewiedzę dotyczącą  danego biznesu. Bardzo często, szczególnie ludzie starszej daty, wolą dotknąć kupowanego produktu, przed jego zakupem. Ceny w internetowych drogeriach są zdecydowanie konkurencyjne w porównaniu do tych dostępnych w sklepach stacjonarnych. Za ten sam produkt płaci się nawet o 30% mniej. Dzieje się tak, ze względu na brak kosztów utrzymania lokalu itd.

Z całą pewnością internetowe drogerie są krokiem wykonanym w stronę młodszego pokolenia, które jest obeznane z zasadami panującymi w Internecie. Młodzi ludzie w sposób instynktowny wybierają miejsca zakupów, wiedzą gdzie kupować, a gdzie nie. Posiadają wiedzę dotyczącą polityki zwrotów towarów oraz praw konsumenta, dlatego czują się pewniej i są mniej narażeni na oszustwa. Na ten  moment internetowe drogerie sprawdzają się znakomicie w mniejszych miejscowościach. Ogromną zaletą kosmetycznych zakupów online jest naprawdę ogromny wybór kosmetyków i środków higienicznych, które po zamówieniu są dostarczane pod same drzwi klienta. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób starszych, które mają problem z chodzeniem oraz dźwiganiem ciężkich przedmiotów, jak również dla matek z dziećmi i wszystkich tych osób, które prowadzą szybki tryb życia.

Jak wybrać swoją drogerię?

Internetowe drogerie wyrosły jak grzyby po deszczu, dlatego trudności z przebiciem swojego komunikatu do klienta są naturalne. Na różnych formach tematycznych prowadzone są wątki dotyczące zakupów online. Można tam znaleźć różne opinie klientek, które opisują dokładnie lub mniej dokładnie swoje doświadczenia związane z daną internetową drogerią. Szczególną uwagę zwracają one na czas dostawy zamówienia do domu. Niestety w większości przypadków, nie jest to zależne od samej drogerii, a od firmy, która dostarcza paczki. Średni czas oczekiwania na przesyłkę wynosi kilka dni roboczych (zazwyczaj 4). Jest to powszechnie akceptowalny czas dostawy, szczególnie, jeśli zamówiło się ciężkie przedmioty, takie jak proszki do prania i zapas płynów do płukania. Wybór swojego miejsca na zakupy powinien być oparty głównie o własne odczucia dotyczące drogerii online. Robiąc wcześniejszy research wśród grona znajomych, czytają opinie na forach, a także znając wyniki rankingów można podjąć stosowną decyzję dotyczącą zakupów.

Duże marki kosmetyczne również posiadają swoje sklepy online, jednakże ceny są praktycznie takie same, jak w sklepach stacjonarnych. Decydując się na zakup kosmetyków w internetowych drogeriach warto jest postawić na mniej znane miejsca. Zazwyczaj ich poziom usług przewyższa ten oferowany przez wielkie firmy, ponieważ chcą oni zachęcić klientów do zakupów właśnie u nich, tak więc nie mogą pozwolić sobie na drobne niedociągnięcia.    

Tekst sponsorowany

PODZIEL SIĘ: