Świeża i gładka cera każdego dnia

Świeża i gładka cera każdego dnia
Audrey Fretz z Unsplash

Świeża i gładka cera zdaje się zarezerwowana dla nastolatek? Niesłusznie. Tak naprawdę każda z nas może mieć przepiękną skórę twarzy każdego dnia. Jednak w pewnym momencie, aby ją utrzymać w idealnej kondycji, konieczne jest prowadzenie odpowiedniej pielęgnacji. Dowiedz się, jak powinnaś traktować swoją skórę, by była zawsze świeża i wygładzona.

Zadbaj o oczyszczanie

Cera traci blask i świeżość, jeśli nie regeneruje się odpowiednio. Aby się naturalnie odnawiała, konieczne jest dokładne oczyszczanie wszystkich, nawet najdrobniejszych zanieczyszczeń. Dlatego tak ważne jest, abyś każdego dnia – rano i wieczorem, zastosowała żele myjące, płyn micelarny lub mleczko do oczyszczania.

Dotyczy to także tych dni, kiedy nie nakładasz makijażu. Nasza twarz jest ciągle narażona na kontakt z zanieczyszczeniami. Osiadają na niej pyłki, miejski kurz, sebum – wszystko musisz dogłębnie zmyć, by cera mogła się regenerować. W przeciwnym wypadku stanie się poszarzała i straci na gładkości, a na jej powierzchni zaczną pojawiać się zaskórniki i niedoskonałości.

Intensywna pielęgnacja na noc

O wygładzenie i świeżość na co dzień musisz zadbać szczególnie w nocy. Dla naszej cery godziny, kiedy ty śpisz, są szczególne. Cały organizm odpoczywa, a ona ciężko pracuje, by pozbyć się toksyn, wygładzić się i rozpocząć regenerację. Dlatego konieczne jest stosowanie kosmetyków przed snem. Maska na noc to idealny sposób na to, by wesprzeć cerę w jej trudnym zadaniu naturalnej regeneracji.

Krem maska na noc Hyalu Mask Vichy to świetny sposób na pobudzenie skóry do pracy każdej nocy. Jej zadaniem jest pobudzenie naturalnej produkcji kwasu hialuronowego, który zatrzymuje wodę w tkance, sprawiając, że staje się bardziej gładka i jędrna. Krem maska na noc ma tę zaletę, że jest to bardziej intensywna pielęgnacja niż standardowy krem. To maksymalna porcja witamin i składników odżywczych, więc efekt stosowania jest porównywalny do liftingu.

Lekkie kosmetyki na dzień

Chociaż maska na noc i stosowanie kosmetyków przed snem w tym wypadku jest szczególnie ważne, bardzo istotną kwestią jest także pielęgnacja na dzień. Jej zadaniem jest ochrona skóry przed działaniem czynników zewnętrznych oraz przed utratą wody.

Maska na noc może być maksymalnie intensywna, ale kosmetyki na dzień powinny być lekkie i delikatne. Przecież mają stworzyć tylko niewielką warstwę ochronną na skórze, a nie nadmiernie ją obciążyć. Z tego względu krem powinien być delikatny i dobrze się wchłaniać.

PODZIEL SIĘ: