Gładka skóra na zawsze – depilacja laserowa

depilacja-wloskow-laserem

Szybki tryb życia oraz coraz mniejsza ilość czasu w ciągu dnia na zadbanie o siebie, są efektem tego, że wiele kobiet decyduje się na zabiegi depilacji laserowej. Po odpowiedniej ilości takich zabiegów, nie ma już potrzeby codziennego usuwania niechcianych włosków za pomocą wosku czy maszynki.

Dzięki depilacji, można też zapomnieć o podrażnieniach czy przebarwieniach, które tak utrudniają życie.

Na czym polega depilacja włosków laserem?

Depilacja laserowa nazywana jest także epilacją i polega na usunięciu niechcianych włosków na zawsze. Promień lasera pochłaniany jest przez melaminę, czyli barwnik, który posiadają mieszki włosowe. Gdy włos jest ciemny, na przykład czarny, zawiera bardzo dużo melaminy, wtedy wiązka laserowa pochłaniana zostaje przez “cebulkę włosa” i niszczy ją bezpowrotnie, co oznacza, że komórki macierzyste mieszków włosowych, zanikają i włosy nie mają możliwości odrostu, a ich cebulki całkowicie zanikają w skórze.

Ile zabiegów należy wykonać, aby usunąć niechciane włoski na stałe?

Aby pozbyć się włosków na stałe za pomocą depilacji laserowej, zwykle potrzeba około 3-5 zabiegów, w odpowiednich odstępach czasowych, to jest mniej więcej 4-6 tygodni w przypadku, gdy depilujemy pachy, twarz lub okolicę bikini, gdy wykonujemy depilację nóg, musi to być przynajmniej 2-3 miesiące. Oczywiście jest możliwość zrobienia dłuższych przerw i zabiegi depilacji laserowej wcale nie są mniej skuteczne, ale należy trzymać się minimalnego wymogu czasowego, aby depilacja laserowa była skuteczna.

Wśród wielu osób, które rozważają depilację laserową zawsze pojawia się pytanie, dlaczego jednorazowa depilacja laserowa, nie daje długotrwałego efektu. Konieczność powtarzania zabiegów jest podyktowana tym, że nie wszystkie włosy rosną w jednym czasie. Laser usuwa tylko te włosy, które aktualnie widzi. Pozostałe cebulki, które na przykład są w stanie spoczynku, nie absorbują promieniowania i wyrastają w późniejszym czasie. To właśnie na kolejnych zabiegach usuwane są te włosy, których nie było za pierwszym czy drugim zabiegiem.

Czy jest możliwość usunięcia włosków na zawsze?

Depilacja laserowa ma to do siebie, że umożliwia usunięcie uciążliwego owłosienia na zawsze. Niestety, nie u wszystkich efekty są tak zadowalające jakby się chciało uzyskać. Najłatwiej i najbardziej efektownie można usunąć ciemne owłosienie, brązowe lub prawie czarne. Najtrudniej usunąć włosy blond, siwe i rude. Skuteczność i ilość zabiegów usuwania zbędnego owłosienia  jest zależne od:

  • grubości i koloru włosków,
  • depilowanej strefy,
  • koloru skóry.

Najlepsze efekty depilacji laserowej uzyskują osoby, które mają jasną skórę i ciemne włoski.

Artykuł sponsorowany

PODZIEL SIĘ: