Gdzie zrobić zakupy przez Internet?

Gdzie zrobić zakupy przez Internet
Olya Kobruseva z Pexels
Popularna usługa zakupów przez Internet to prawdziwe wybawienie dla tych osób, które nie mają czasu na chodzenie po sklepach w ciągu tygodnia. Zakupy w prosty i szybki sposób można zrobić z mieszkania, pracy czy autobusu. Wystarczy do tego internet domowy lub mobilny.

1. Gdzie kupić żywność?

Zakupy spożywcze za pośrednictwem Internetu są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które niecierpliwią się w kolejkach i tłumach w supermarketach lub po prostu zależy im na czasie. Na szczęście wiele popularnych sieci hipermarketów oferuje możliwość zrobienia zakupów online i zamówienia ich prosto do domu. Są to przede wszystkim Carrefour, Auchan, Frisco, Piotr i Paweł oraz Tesco. Dostawca przynosi zakupione produkty pod same drzwi – wystarczy zarezerwować dogodny dzień i godzinę. Koszt dostawy wynosi najczęściej od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Zamówienie często można także odebrać osobiście w określonym punkcie, na przykład po drodze z pracy. Wszystkie supermarkety posiadają aplikacje na telefon. Żeby zrobić zakupy, wystarczy sięgnąć po komórkę. Najwygodniej jednak usiąść przed laptopem w zaciszu domowego ogniska i przejrzeć ofertę on-line, siedząc w fotelu. Wystarczy mieć szybki Internet domowy

2. Co można znaleźć na Allegro?

Polscy internauci chętnie kupują nie tylko w sklepach online, ale także na aukcjach internetowych. Przodownikiem jest tu największa polska platforma transakcyjna, czyli Allegro, na którym można zakupić niemalże wszystko – od książek, kosmetyków, przez samochody i sprzęty AGD, na biletach kończąc. Mimo że wysyłka na Allegro najczęściej jest płatna, platforma proponuje swoim klientom możliwość wykupienia usługi Smart, umożliwiającej darmową dostawę do 15 tysięcy punktów odbioru (m.in. kiosków RUCH-u, paczkomatów Inpost, sieci sklepów Żabka, stacji Orlen) za zakupy powyżej 40 zł. Ikoną Allegro Smart jest oznaczonych nawet 30 milionów ofert. Koszt tej usługi wynosi 50 zł rocznie.

3. Modna szafa

Ubrania, biżuterię oraz obuwie zamówione na Zalando można przymierzyć w domu, a jeśli nie będą dopasowane – zwrócić bez żadnych kosztów i konsekwencji. Co ważniejsze, dostawa jest zawsze darmowa, niezależnie od wartości zakupionych produktów. Zalando oferuje odzież, obuwie i akcesoria dla kobiet, mężczyzn i dzieci, a także kosmetyki i marki premium.

PODZIEL SIĘ: