Dermokosmetyki

Dbanie o kondycję skóry powinno się odbywać zarówno przy pomocy odpowiednio dobranej diety, regularnej aktywności na świeżym powietrzu, jak i stosowaniu właściwych kosmetyków.Czasami zwyczajne preparaty kosmetyczne nie wystarczają, aby pielęgnacja skóry była optymalna.

Wtedy na scenę wkraczają dermokosmetyki. Stanowią one połączenie farmaceutyków i kosmetyków. Zawierają one aktywne biologiczne substancje, a ich działanie (m.in. związane z nawilżaniem) potwierdzają badania dermatologiczne. Dermokosmetyki to nazwa, którą można stosować jedynie w stosunku do produktów działających miejscowo – kremów, maści czy balsamów. Preparaty takie nie funkcjonują
na rynku jako leki (wiąże się to z wysokimi kosztami proceduralnymi). Mimo to jednak cieszą się renomą, ponieważ w większości są sprzedawane w aptekach. Ich ceny również są odpowiednio wysokie. Do najpopularniejszych marek kosmetyków dostępnych w Polsce należą: produkty Vichy (służące zarówno pielęgnacji skóry, jak i włosów, w liniach dla mężczyzn i kobiet), produkty AVENE, produkty Eris Pharmaceris (kremy do twarzy, żele micelarne, peelingi, balsamy, ale także specjalne żele do higieny intymnej dla kobiet w ciąży i karmiących), La Roche Possay, Etiaxil (preparaty zwalczające nadpotliwość, lecznicze antyperspiranty), Dermika (kremy, peelingi, produkty do demakijażu), produkty Iwostin, Neutrogena, Eucerin (zalecane na przykład przy atopowym zapaleniu skóry), produkty Biovax do włosów, czy produkty Ziaja Med. Mimo, iż dermokosmetyki mają bardziej skoncentrowane działanie, to przy ich wyborze również należy kierować się składem. Nie każdy krem przeciwzmarszczkowy kupowany w aptece będzie korzystnie wpływał na kondycję naszej skóry. Ponad to – warto zachować ostrożność, jeśli dany kosmetyk zawiera mnogość substancji aktywnych.

PODZIEL SIĘ: