Cholesterol – jak bezpiecznie obniżyć jego poziom?

miażdżyca

Według statystyk, co trzeci dorosły Polak ma podwyższony poziom cholesterolu, którego zbyt duże stężenie we krwi może być powodem wielu groźnych chorób, m.in. schorzeń układu krążenia.

Niewłaściwa dieta, składająca się głównie z wysoko przetworzonej żywności i nadmiaru tłuszczów zwierzęcych, stres, ciągły pośpiech oraz brak jakiejkolwiek aktywności fizycznej, w dużej mierze, przyczyniają się do wzrostu poziomu złego cholesterolu w organizmie.

Lekarze już od dawna zwracają uwagę na profilaktykę cholesterolową, jednak niewielu z nas bierze sobie te apele do serca. W tak zabieganych czasach, jak dzisiejsze, ciężko wyeliminować stres związany z pracą, znaleźć czas na aktywność ruchową czy pozbyć się złych nawyków żywieniowych.

Właściwa dieta

Dieta, polegająca na wyeliminowaniu tłuszczów zwierzęcych, to jedna z metod na obniżenie poziomu cholesterolu, jednak nie jest ona w 100% skuteczna, poza tym pewna ilość tłuszczów jest niezbędna dla prawidłowego działania naszego organizmu. Dlatego, warto dodatkowo wzbogacić swój jadłospis o naturalne składniki, które powodują obniżenie stężenia złego cholesterolu we krwi. Błonnik jest jednym z nich. Jego regularne stosowanie przynosi pozytywne efekty, bez konieczności zmiany trybu życia i przyzwyczajeń żywieniowych, ponadto wzmacnia on naturalną odporność organizmu.

SlimXL – skutecznie obniża poziom cholesterolu

Błonnik, którego skuteczność w redukcji stężenia cholesterolu jest bardzo wysoka, stanowi jeden ze składników kuracji odchudzającej SlimXL. Tworzy on w jelitach warstwę ochronną, dzięki której znajdujący się tam cholesterol nie przenika do krwiobiegu i zostaje wydalony. Wątroba natomiast, pobiera cholesterol znajdujący się we krwi, by przekształcić go w żółć, dzięki temu poziom jego stężenia maleje.

Inne zalety stosowania SlimXL

Wpływ na zmniejszenie poziomu cholesterolu we krwi, to nie jedyne działanie tego preparatu. SlimXL, to trójfazowa, skuteczna kuracja odchudzająca, w skład której wchodzi 30 aktywnych składników. Te wyjątkowe połączenie, daje wymierne korzyści dla zdrowia, oczyszcza organizm z toksyn, usprawnia pracę układu nerwowego oraz poprawia ogólny stan Twojego organizmu.

PODZIEL SIĘ: