Niska samoocena a wybór toksycznych mężczyzn

Niska samoocena a wybór toksycznych mężczyzn

Bardzo często zastanawiamy się, dlaczego ta piękna i inteligentna kobieta jest z mężczyzną, który jej nie szanuje, a nierzadko wręcz poniża. Co sprawia, że wartościowe kobiety wybierając sobie na partnerów toksycznych facetów? Co można zrobić, aby wyrwać się z tego zaklętego kręgu? Niska samoocena a wybór toksycznych mężczyzn to dość często spotykana zależność.

Dlaczego toksyczny facet pociąga niektóre kobiety

Toksyczni mężczyźni odstręczają kobiety, które mają wysoką samoocenę i pochodzą z kochających rodzin. Dla nich ich zachowanie jest całkowicie obce i niezrozumiałe. Nie chcą się męczyć, układając relację z kimś, z kim nie znajdują nici porozumienia. Niestety, kobiety z niską samooceną nie są tak wymagające wobec mężczyzn. Wiele pań cieszy się, że w ogóle jakiś facet zwrócił na nie uwagę. Czują się wówczas tak, jakby spotkało je wielkie szczęście i wyróżnienie.

Niska samoocena sprawia, że tolerujemy więcej

Kobiecie z niską samooceną bardzo ciężko odejść od toksycznego mężczyzny, nawet gdy ten staje się coraz bardziej agresywny. Co z tego, że sprawia jej ból, skoro jest obok, a  żaden inny jej nie zechce? Niestety, tutaj bardzo często zbiera żniwo negatywny przekaz społeczny. Nie masz faceta, to nikt cię nie zechciał, jesteś wybrakowana, coś jest z tobą nie tak. Pewna siebie kobieta, której matka zaszczepiła wysoką samoocenę i potrzebę samorealizacji, wyśmieje takie średniowieczne poglądy. Powie, że ma świetną pracę, zarabia na własne potrzeby, a żaden facet, którego dotychczas poznała, nie spełnia jej podstawowych wymagań. Ona wie, czego oczekuje od mężczyzn i nie boi się etykietki starej panny, bo wie, że jest wartościowa, a zdanie innych niewiele ją obchodzi.

Kompleksy Polek

Wiele Polek ma poważne kompleksy.  Są one  niezadowolone ze swojego biustu, pośladków, brzucha, twarzy czy gęstości włosów. W związku z tym, że same postrzegają siebie w negatywnym świetle, to uważają, że każdy facet widzi w nich brzydulę. Ten dał im szansę, więc jest wspaniały. Nawet jak nie ma dwóch zębów na przędzie, pali jak smok, pije pół litra wódki dziennie, po czym dopuszcza się przemocy fizycznej.

Kompleksy może budzić też pochodzenie, wykształcenie, wykonywana praca etc. Kobiety często nie są należycie chwalone, nie zaszczepia im się sprawczości. Jeśli w domu tato o wszystkim decydował, ona może uważać to za naturalne. Sama nie potrafi podjąć najprostszej decyzji i przyczepia się do pierwszego, lepszego mężczyzny, aby ten wybierał za nią.

Jak walczyć z kompleksami?

Z kompleksami można i należy walczyć. Jeśli źle czujesz się ze swoimi dodatkowymi kilogramami, zacznij ćwiczyć, zmień dietę na mniej kaloryczną, zrezygnuj ze słodyczy oraz fast foodów. Gdy przeszkadza ci płaska pupa, zacznij ją ćwiczyć. Gdy masz zastrzeżenia do gęstości włosów, zacznij stosować preparaty z biotyną.  Twoją samoocenę może też poprawić odpowiedni ubiór oraz makijaż. Warto kupić sobie jakąś ładną sukienkę, która podkreśli atuty naszej sylwetki. Wybrać pomadkę pasującą do naszego typu urody, dobrej jakości cienie do powiek, które wydobędą kolor naszej tęczówki. Staranny makijaż ukryje nasze niedoskonałości i wydobędzie zalety. Trądzik można wyleczyć z pomocą dermatologa lub endokrynologa.

Nie zgadzajmy się na bycie z toksycznym facetem. Szanujmy siebie i uwierzmy, że jesteśmy atrakcyjnymi kobietami, które zasługują na to, co najlepsze. Gdy od niego odejdziemy, na pewno z czasem poznamy kogoś wartościowego, kto nas pokocha i będzie szanował. Do tego czasu świetnie sobie poradzimy, pracując i samodzielnie podejmując decyzje.

PODZIEL SIĘ: