Zalety płukanki octowej

Każda kobieta marzy o gładkich, lśniących włosach. Niestety, większość pań nie jest zadowolona z kondycji swoich kosmyków.

Włosy – problemy
Wiele z nas narzeka na swoje włosy. Pasma często odmawiają współpracy i nie chcą się układać. Naelektryzowane kosmyki, pozbawione blasku nie dodają uroku właścicielce. Na szczęście niektóre problemy można rozwiązać przy niewielkim nakładzie pracy.

Domykanie rozchylonych łusek
Specyfiki, które charakteryzują się lekko kwaśnym odczynem domykają łuski włosa. Gdy te są rozchylone, kosmyki sprawiają wrażenie naelektryzowanych. Ich szczotkowanie przysparza problemów. Jednocześnie rozchylone łuski sprzyjają uszkodzeniom mechanicznym. Problem można rozwiązać przygotowując wygładzającą płukankę octową.

Płukanka octowa -przygotowanie
W celu przygotowania płukanki wprowadzamy 2 łyżki octu jabłkowego do litra niegazowanej wody. Po myciu głowy polewamy kosmyki domową miksturą.

Zalety płukanki octowej
Płukanka octowa przywraca włosom zdrowy blask. Jednocześnie kosmyki stają się gładkie, a ich szczotkowanie nie nastręcza trudności. Z dobrodziejstw domowych mikstur powinny korzystać kobiety, które farbują włosy. Ten prosty, domowy zabieg domyka łuski i tym samym zapobiega wypłukiwaniu barwnika. Jeśli samodzielnie przeprowadzasz zabieg koloryzacji włosów, po jego zakończeniu warto skorzystać z dobrodziejstw płukanki octowej.

PODZIEL SIĘ: