Dlaczego warto stosować pudry mineralne?

Dlaczego warto stosować pudry mineralne
Joanna Kosinska z Unsplash

Zastanawiasz się jaki puder wybrać i czym różni się od tradycyjnych produktów? Przekonamy Cię, że używanie produktów o naturalnym składzie będzie o wiele korzystniejsze dla Twojej cery.

Podkład mineralny to kosmetyk, który jest stosowany jako alternatywa podkładu płynnego. Zyskuje on dużą popularność przede wszystkim ze względy na naturalny efekt, jaki daje. Osoby, które jednak nie są przekonane do tego typu pudrów, powinny dowiedzieć się, dlaczego warto stosować właśnie pudry mineralne.

Prosty skład przede wszystkim

Każdy puder mineralny – o czym należy wspomnieć – nie posiada fazy wodnej ani też tłuszczowej. Na próżno szukać w nim substancji zapachowych, drażniących (takich jak alkohol), konserwantów czy też silikonów. Nie można także pominąć, że w składzie nie ma składników komedogennych oraz parafiny. Pudry mineralne w formie sypkiej składają się z naturalnych składników. Doskonale nadają się dla osób z wrażliwą i skłonną do alergii cerą. Używając puder mineralny uzyskamy naturalny efekt i nie będziemy narażeni na efekt maski, który jest częsty u pań stosujących ciężkie, kryjące produkty. Puder rozświetli, a jednocześnie zmatowi naszą skórę oraz nada naszej twarzy zdrowej świeżości i lekkości.

Pudry mineralne i ich pozytywny wpływ na cerę

 

Każdy podkład mineralny posiada własne właściwości. Mimo to, bez względu na rodzaj skóry, wszystkie pudry tego typu pozytywnie wpływają na cerę. Działają one bowiem antybakteryjnie oraz przeciwzapalnie, a ze względu na sypką postać, są one w stanie pochłonąć nadmiar sebum i ograniczyć efekt „świecenia”.

Naturalność bez efektu maski

Kolejnym atutem, dla którego warto stosować pudry mineralne jest to, że dzięki nim makijaż wygląda przez cały czas naturalnie i nie powoduje efektu maski. Oprócz tego, istnieje możliwość stopniowania krycia, od make-up’u delikatnego po mocny, idealny na wieczorną imprezę.

Równomierne ścieranie się

Zarówno po nałożeniu pudru, jak i podkładu mineralnego, produkty ścierają się równomiernie, bez powstania smug oraz jakichkolwiek plam. Co więcej, kosmetyki te nie ważą się, a także można w każdej chwili poprawić swój makijaż.

Produktem, który spełnia wszystkie wyżej wymienione podpunkty jest puder firmy Bikor, który można zamówić na stronie firmowej producenta  https://bikormakeup.com/pl/make-up/pudry-compact-powder-oslo .

Materiał zewnętrzny

PODZIEL SIĘ: